Wpis z mikrobloga

Jako Wroclawianin chcialbym odniesc sie do kwestii mojego miasta:

Wroclaw jest na tle Polski miastem wyjatkowym, poniewaz swoja tozsamosc zbudowal na historii 3 narodow: polskiego, niemieckiego i czeskiego.

Wroclaw jest miastem otwartym i tolerancyjnym, gdyz zasiedlili je mieszkancy wielu rejonow Polski (glownie ludzie z Polski Centralnej), ludzie ci wspolnymi silami miasto odbudowali z gruzow, przejmujac poniemieckie dziedzictwo architektury i tkajac na nim nowe slady powojennej Polskosci.

Miasto dzisiaj jest swietnym miejscem do zycia wlasnie dlatego, ze wciaz jest otwarte na roznorodnosc mieszkancow, na ich tradycje i indywidualne cechy. Z wielka grupa Ukraincow, Hiszpanow, Koreanczykow, Niemcow, Wlochow czy Brytyjczykow chcemy zbudowac dobry i szczesliwy dom dla kazdego.

Warszawa swoja tozsamosc buduje na heroicznym powstaniu roku 44 i wspolczesnie na wielkim biznesie, Krakow na prapolskiej historii i dziedzictwie kulturowym, natomiast my - Wroclawianie - na radosci zycia w otoczeniu szanujacych sie ludzi.

Gdy politycy w Warszawie chca psuc relacje miedzynarodowe z kazdym z sasiadow, my sasiadow do siebie zapraszamy. Gdy Warszawa w pogoni pracuje na wiekszego SUVa, my spedzamy beztrosko czas w kawiarni czy piwiarni, wylegujac sie na lezaku.

Oto czym jest Wroclaw.

#wroclaw #warszawa #krakow #polskiemiasta
Zyd_Suss - Jako Wroclawianin chcialbym odniesc sie do kwestii mojego miasta:

Wrocl...

źródło: comment_i3PfG5R1ph09MuBoT9zMOx8jXyP2dVfn.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:

Najgorzej opłacany motorniczy w MPK, w styczniu zarobił 2 693 zł na rękę


przyjemnie ale zalezy za ile godzin, ja dostałem 2673 w styczniu ale godzin miałem mało
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Jak tak dalej pójdzie i PiS zacznie kwestionować powojenne ustalenia to trzeba będzie kupić mieszkanie we Wrocławiu i tam się zameldować, aby w razie "W" znaleźć się po właściwej stronie granicy xD
  • Odpowiedz
@washington: @appylan: Zaczal sie festiwal filmowy t-mobile nowe horyzonty. Idzcie do Heliosa, kupcie sobie piwko czy winko w lobby przed filmem i zwyczajnie zagadajcie do ludzi. Tylko wie nie przestraszcie, jezeli ludzie beda ubrani po swojemu, moze kolorowo, moze rockowo, wykop lubu przeciez oceniac, moze zreszta spotkacie homoseksualiste czy obcokrajowca... Polecam to miasto!
  • Odpowiedz
@whoa-mala: Historia Warszawy opiera sie na martyrologii romantycznej walki powstanczej. Pozostalo z niej gruzowisko, setki tysiecy trupow i miasto z architektura srodkowoazjatycka. Wroclaw mial swoj festung breslau, ale to nie polska historia... Polska historia to cierpliwa odbudowa i powstanie feniksa z popiolow.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:

Wroclaw jest na tle Polski miastem wyjatkowym, poniewaz swoja tozsamosc zbudowal na historii 3 narodow


no nie wiem,czy to jest wyznacznik wyjątkowości. szczególnie w Polsce
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Nie odnoszę sie do historii


Ale do teraźniejszości. To troche krzywdzace, ze Warszawiakow oceniasz tylko przez pryzmat walki za pieniadzem i psuciem stosunków sasiedzkich.
  • Odpowiedz
Zaczal sie festiwal filmowy t-mobile nowe horyzonty. Idzcie do Heliosa, kupcie sobie piwko czy winko w lobby przed filmem i zwyczajnie zagadajcie do ludzi. Tylko wie nie przestraszcie, jezeli ludzie beda ubrani po swojemu, moze kolorowo, moze rockowo, wykop lubu przeciez oceniac, moze zreszta spotkacie homoseksualiste czy obcokrajowca... Polecam to miasto!


@Zyd_Suss: Chcesz zachwalać miasto, a wychodzi zupełnie odwrotnie xD Wrocław jest fajny, przyznaję, ale to co Ty piszesz, to
  • Odpowiedz
Jest mi wstyd za siebie czasami, bo #!$%@? tak uwielbiam swoje miasto, ze moglbym z niego wogole nie wyjezdzac.


@Zyd_Suss: no spoko, a sobie żyj, a co ma do tego bezpodstawne atakowanie sąsiadów i w tym samym zdaniu chwalenie się i wywyższanie ponad innych, a potem mówienie o tolerancji i takim dobrze, że rzyganie tęczą? XD

@whoa-mala: O, o to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@whoa-mala: Gdziez mi by przyszlo do glowy szkalowanie innych miast! Pokazuje po prostu, ze miasta dzielace 300km moga miec inna mentalnosc i mood!

Co mnie obchodzi Warszawa? Przeciez ja tam nigdy nie bede mieszkal! Tylko cieszy mnie rozwoj mojego kraju, przedsiebiorczosc rodakow, ale jednak styl zycia w Warszawie jest inny!
  • Odpowiedz
@Niewierny_Mops: Jakich sasiadow? To Warszawa chce reparacji wojennych, zeby jeszcze bardziej przypominac Astane w Kazachstanie. Ja swoich sasiadow szanuje!
Do Pragi czy Berlina mam blizej niz do Warszawy! :-)
  • Odpowiedz
  • 12
@Zyd_Suss piszesz te swoje posty o Wrocławiu jak jakiś natoletni fanboj. Uogólniasz, powtarzasz się w swojej "działalności", tworzysz jakieś mity (serio, we Wrocławiu nie ma aż tak wielu obcokrajowców, a na pewno nie inni niż Ukraińcy), no i jeszcze jakieś pstryczki w stolicę, bo modnie. Piszesz o tożsamości Wrocławia, która cholernie kuleje. Wrocławianin nie ma się czym wyróżnić tak jak Poznaniak, Krakus, Białostoczanin, Warszawiak. Tożsamość czeska? Gdzie? Chyba w knedlach w
  • Odpowiedz