Wpis z mikrobloga

@TheArt: no elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) można wypowiedzieć umowę z konkretną datą, natomiast są różne rodzaje wypowiedzień - wypowiedzenie na koniec polisy - najpóźniej w przedostatni dzień ubezpieczenia i to jest opcja numer jeden na tym wzorze (możesz OC wypowiedzieć z miesiąc wcześniej ale polisa i tak się skończy z ostatnim dniem). Może też być wypowiedzenie polisy po nabyciu pojazu (tzw. wypowiedzenie OC nabywcy) i
  • Odpowiedz
@mfind: chce sprzedac auto i sie umowilem z kupujacym ze bedzie jezdzil jeszcze na mojej do 10.10.2017 bo potem nie bedzie mial juz zwyzek, czy mozemy na tym wypowiedzeniu wiec wpisac taka date i to wyslac do ubezpieczyciela, tak zebym ja dostal zwrot skladki bo dopiero co kupilem OC
  • Odpowiedz
  • 0
@TheArt : jasne, ze mozecie wyslac ale nie z data do przodu :( podpiszcie je z data 10.10.2017 i tego dnia wysylasz poleconym w jego imieniu albo on wysyla/sklada osobiscie i wtedy dostajesz zwrot.
  • Odpowiedz
@mfind: jako sprzedawca chce miec pewnosc wiec podpisujemy i wysylamy w dniu sprzedazy, przeciez moze byc z data do przodu a nie wsteczna, czemu nie mozna od razu wyslac
  • Odpowiedz
@TheArt: nabywca może jeździć na polisie zbywcy, to od niego zależy czy wypowiada, czy też jeździ dalej, jak zgłosisz umowę k/s lub fakturę do towarzystwa, to nie ciąży na tobie konieczność opłaty kolejnych rat
  • Odpowiedz
@TheArt: rozumiem Twój punkt widzenia Mireczku - sprawa ma się następująco : nie ma zakazu wysłania wypowiedzenia z datą do przodu, pytanie jak zareaguje na to TU, bo przy wypowiedzeniu OC nabywcy liczy się data otrzymania przez TU wypowiedzenia, potem leci zwrot do Ciebie, a polisa jest rozwiązywana. Możecie wysłać i zdarzy się, że rozwiążą, a nabywca nawet się o tym nie dowie i później będzie musiał się tłumaczyć... więc
  • Odpowiedz
Lepszym rozwiązaniem, wiążącym obydwie strony umowy (Ciebie i nabywcę) mógłby być zapis w umowie, że nabywca zobowiązuje się do wypowiedzenia umowy z dniem 10.10.2017. Jeśli nie wypowie umowy w ww. terminie, zwraca Tobie poniesiony koszt polisy OC.


@mfind: zrobilem podobnie, w umowie sprzedazy jest zapis ze Kupujący zobowiazuje sie do wypowiedzenia umowy OC do 10.10.2017 a oprocz tego podpisal mi ten formularz z Axa

co do zglaszania do tych 14
  • Odpowiedz
@TheArt: jakie zwyżki macie na myśli? jeżeli mówisz o wieku, to zależy od towarzystwa
poza tym równie dobrze TU może mu przesłać rekalkulację
ja czytam ze zrozumieniem, ale ty masz chyba problem z przyswojeniem wiedzy
  • Odpowiedz
@TheArt: to jest własnie wypowiedzenie OC nabywcy (po zakupie pojazdu), nie wpisujesz tam żadnego terminu zakupu, tylko przekazujesz w załączeniu umowę sprzedaży i po sprawie.

O rekalkulacji wspomniałem, bo się często zdarza, więc może też i dosięgnąć nabywcę pojazdu
  • Odpowiedz