Wpis z mikrobloga

Młode niemieckie pokolenie wynosi ciekawą naukę ze swych szkół...
- należy odróżniać Nazistów od Niemców (lata 1933-1945),
- nie każdy Niemiec był Nazistą, nie każdy Nazista był Niemcem,
- Naziści zamordowali dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy Niemców,
- Naziści to nacja (!) złożona głównie z obywateli Republiki Weimarskiej (!),
- nazywanie Nazistów Niemcami to jakby nazywanie członków Państwa Islamskiego Syryjczykami (!)...

To są autentyczne tezy piętnastoletniego Niemca skonstruowane wokół informacji przekazywanych mu w szkole...troszkę to zatrważające ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#polityka #wojna #iiwojnaswiatowa #historia #nazisci #niemcy
  • 30
@ediz4: W Jedwabnem zbrodni dokonali Polacy, którzy byli antysemitami.

Podczas drugiej wojny światowej duża część zbrodni była dokonywana przez Niemców - nazistów. Nie znaczy to, że każdy Niemiec był nazistą, ani że każdy nazista był Niemcem.

Myślę, że w toku edukacji powinni się nauczyć, że to są dwa zbiory w dużej mierze pokrywające się. Ale nie pokrywające się zupełnie.
@BongoBong:

W Jedwabnem zbrodni dokonali Polacy, którzy byli antysemitami....

A naziści to nie byli Niemcy?

Nie znaczy to, że każdy Niemiec był nazistą, ani że każdy nazista był Niemcem...

Dalej nie rozumiesz -tak to prawda. Wtłaczanie jednak młodzieży w szkole takich rzeczy to jest właśnie zrzucanie odpowiedzialności. Krótkie spłycające sytuację zwroty - pamiętaj że to byli naziści a Ty jesteś Niemcem. Państwo Niemieckie ponosi odpowiedzialność za zbrodnie II wojny światowej -
@ediz4: Masz problemy z czytaniem?

duża część zbrodni była dokonywana przez Niemców - nazistów

----------------

Dalej nie rozumiesz -tak to prawda. Wtłaczanie jednak młodzieży w szkole takich rzeczy to jest właśnie zrzucanie odpowiedzialności. Krótkie spłycające sytuację zwroty - pamiętaj że to byli naziści a Ty jesteś Niemcem. Państwo Niemieckie ponosi odpowiedzialność za zbrodnie II wojny światowej - nie naziści. Naziści nie wypowiedzieli Polsce wojny.


@ediz4:

Myślę, że w toku edukacji
@BongoBong:

Jakbyś czytał uważnie, to serwery wypoku musiałyby przyjąć na siebie jeden post mniej...

Ja się odnoszę do pierwszych trzech punktów a nie dalszych więc nadal ktoś inny chyba ma problem z rozumieniem.
@ediz4: Musisz traktować moje wypowiedzi jako całość. Wyrywając część i interpretując tak jak sobie chcesz, nie prowadzisz do sytuacji, w której rozumiesz.

Myślę, że wszystko w temacie zostało już powiedziane. Miłego popołudnia.