Wpis z mikrobloga

@Primusek: co :D mam aplikację która mi mówi ile osób medytowało w tym samym czasie co ja

@kshl: mam problemy z koncentracją. Co do efektów ciężko stwierdzić, minęło dopiero 10 dni, ale wydaje mi się że jestem spokojniejsza i nieco łatwiej jest mi zapanować nad emocjami. Ale to nie są jakieś znaczne różnice, rezultaty raczej będą po miesiącu albo dłużej.
  • Odpowiedz
@kshl: kiedyś zaczynałam z aplikacją Headspace, gdzie jest 10 darmowych lekcji. Każda lekcja to chyba 10 minut z przewodnikiem, po kilku lekcjach mniej więcej łapiesz o co chodzi i można już samemu. Polecam też książkę Medytacja Vipassana w prostych słowach, gdzie dokładniej masz opisane co gdzie i jak.

Obecnie medytuję jedynie z samym oddechem bo próbuję wyćwiczyć koncentrację. Z Headspace masz trochę więcej niż tylko skupianie się na
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: No to przyjdzie na to czas :) Tak naprawdę jedyne co robimy to ustanawiamy intencje obserwacji i powracania do oddechu jak się zamyślimy ale nie mamy żadnej kontroli nad tym ani nie możemy zaprzestać myśleć bo tak chcemy. Trenujemy nasz umysł i pokazujemy mu, że chcemy obserwować doznania oddechu a on nas rozprasza myślami, które wydają mu się, że są ważne i warto na nie zwracać uwagę. Z czasem
  • Odpowiedz