Wpis z mikrobloga

Czytając znalezisko o pogotowiu kopiuje komentarz, bo taka historyjka mi się przypomniała
Dodatkowo wspaniałe POZ, dostają hajs z NFZ na realizację transportu sanitarnego (dodatkowy hajs oprócz stawki kapitacyjnej), więc albo mogą utrzymywać własną sanitarke albo wynająć firmę zewnętrzną. Tymczasem siopa jest inkasowania przez zarządzających Prywatna przychodnia (z tym wałkiem w państwowych się nie spotkałem), a jak pacjent wymaga przewiezienia do szpitala to kręcą #999 i wzywają karetkę, że niby zagrożenie życia (20% to faktycznie poważne stany, reszta mogłaby jechać sanitarka, taxi czy autobusem że skierowanie do szpitala). Albo w drugą strone, pacjentowi w stanie zagrożenia życia skierowanie w łapę i niech pan idzie do szpitala i tu moje #coolstory z #pracbaza #medycyna
Będąc w innej sprawie na #sor koleżanka #lekarz pełna wk%!#u pokazuje mi skierowanie "zawał serca", pytam "ale o co chodzi?"
Okazało się że pacjent był w przychodni z bólem w klacie, EKG dramat, więc lekarz dał skierowanie w rękę i kazał iść do szpitala. Zagotowalo mnie. Chłop już przyjmowany na kardiologię, zalekowany, stabilny. Wypaliłem "dawaj skierowanie!" Biorę tel służbowy sor i kręcę do POZ
-Witam dr wk%!#ionyAequitas, sor tego a tego szpitala, czy jest dostepna dr #!$%@??
-jest...
-prosze o przekazanie tel w pilnej sprawie
-yyy ... Dobrze.. juz.. zaraz
Cisza, kroki, otwierane drzwi
- halo? Dr poj!@?lodoreszty, słucham?
- witam dr wk%!#ionyAequitas, sor tego a tego szpitala, czy w dniu dzisiejszym był u Pani pan AnonzZawalem?
-TAK! Skierowałam go od razu do szpitala!
- tak się składa, że 20m od wejścia do Sor znaleziono go przez przechodniów nieprzytomnego, bez oznak zycia ze skierowaniem w kieszeni koszuli z pieczęcią p. Dr
Właśnie trwa resuscytacja od 20min...
-cisza
...
...
...
-(najzalosniejszy głos every mieszający w sobie stłumiony szloch i nadchodzącą biegunkę) k%!#a mac...

No i się rozlaczylem :)
  • 6
  • Odpowiedz
@Aequitas87 ale to POZ ( ͡° ͜ʖ ͡°) nas raz wezwali do nzk. Pacjent leży na ziemi, obok 3 lekarzy i pełno pielęgniarek. A te panika i rko przeprowadzają... i podłączona kroplówka z solą... czy muszę wspominać że pacjent był przytomny i wcale nie miał nzk? XD
  • Odpowiedz