Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki stanąłem na rozstaju dróg i uznałem, że programowanie to droga, którą trzeba pójść, bo przyszłościowe i dosyć wygodne(na łeb nie kapie xD) i tutaj zaczyna się moje pytanie. Co sądzicie o szkołach programowania/kodowania i kursach stacjonarnych, czy przez 2 miesiące po 10h kursu dziennie +praca po zajęciach wystarczy, żeby załapać się gdzieś na juniora?
#programowanie #15k #pracbaza #kursy #praca #kiciochpyta
  • 43
@KubusKrulWioski fajna motywacja. Sądzę że każdy kurs to wiadro pomyj po prawdziwej uczcie ktora jest dokumentacja #pdk ale jako nie od razu Rzym zbudowano polecałbym przeczytać książkę, potem jeszcze raz i wtedy ustawić projekt i zacząć kodować
Ogólnie to naprawdę mam złe zdanie nt. kursów wszelkiej maści
coraz mniejsze jest zapotrzebowanie na juniorów


@rbielawski: Tu sie kompletnie nie zgodze.

Zapotrzebowanie jest coraz wieksze, tylko juniorow jest coraz mniej. Kiedys jak ludzie szli na infe to dokladnie wiedzieli co beda tam robic, teraz naczytali sie jakis gowno postow (np. wykop) i zdaje im sie ze po 2 miesiacach beda zdolni do pracy.

W firmie w ktorej pracuje jest 6-7 otwartych etatow, na dowolne stanowiska (jak bedzie junior to sciagniemy
@KubusKrulWioski: miałem podobne podejście jak Ty zanim zacząłem czyli zrobić sobie 2 miesiące wolnego i ajajajaj ile ja się nauczę 8h dziennie będę siedział xD po 2 miesiącach będę ekspertem i od razu do pracy

Aktualnie mija mi 4 miesiąc nauki, nie jestem w stanie efektywnie uczyć się dłużej niż 3-4h dziennie bo nic mi już nie wchodzi do głowy, a jak robię coś poza siedzeniem w domu to 2h max.
Mam odmienne zdanie, szczególnie patrząc na darmowe kursy które organizują firmy dla osób z małym albo żadnym doświadczeniem w zamian za podpisanie umowy na 2 lata


@Priya: gdzie są niby te firmy? Podpisz ze mną umowę na 2 lata z której będę mógł się utrzymać nie dokładając do interesu, fizzbuzzy i takie bzdety napiszę ci od ręki w minutę i niech mnie ślą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wiesiu2: nie powiedziałem że już nikt nie potrzebuje, tylko że coraz mniej. Twój komentarz brzmi jak 'to nieprawda, że palenie szlugów powoduje raka, mój dziadek palił całe życie i nie dostał'.

@Priya: @Ojjojo: No nie wiem, jak tak sobie obserwuję to jednak ofert dla juniorów widzę coraz mniej, a wymagania wobec nich coraz większe. I boom na wszelkiego rodzaju szkółki programowania, który zaczął się tak z ~2(?) lata temu
No nie wiem, jak tak sobie obserwuję to jednak ofert dla juniorów widzę coraz mniej


@rbielawski: Nie, po prostu przestales na to patrzec. Mialem setki (tak setki) rekrutacji i tylko jednego goscia po szkole programowania.

Znam wiecej wlascicieli takich szkol niz absolwentow. To tylko wyciskacz kasy z leszczy, nic wiecej.
@Bambro akurat ja pisałem te testy w szkole w której nie wymagają statusu studenta, po prostu pracowałem w UK odłożyłem troche pieniędzy i chce robić coś innego niż jeżdżenie flt do końca życia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Typowych juniorow zglosilo sie 2 przez 3 miesiace, nikt nie przeszedl nawet zwyklego fizbuzza.

@Ojjojo: Ty tak na serio, że ktoś zgłaszający się na programistę nie umie rozwiązać problemu sprawdzania podzielności liczb i wyświetlania komunikatu? Może ja powinienem zacząć wysyłać CV...
@Priya: wygląda to na kursiwo jakich wiele, ja myślałem o jakichś poważnych ofertach a nie nabory 200 ludzi i powtórki ze studiów... Np. firma poszukuje Juniora to sobie wybiera 2-3 i ich szkoli, a nie "gwiazdy IT" ich uczą czyli profesorkowie Uniwerka mistrzowie teorii.
@Bambro: Pytałeś o kursy z zatrudnieniem to Ci dałem dwa przykładowe szkolenia. Dla osoby, która nie ma doświadczenia i wykształcenia to całkiem korzystna oferta, biorąc pod uwagę jak szybko można się przebranżowić.

Nie wiem jak z Connectis, ale wg strony w Impaq grupa liczy 12 osób, nie 200 i uczą ich developerzy.
@rbielawski: Po prostu wszystko wraca do normy, dawniej, aby byc juniorem trzeba bylo miec duza wiedze o programowaniu z malym doswiadczeniem zawodowym. Teraz mozna bylo prawie nic nie umiec, bo bylo zapotrzebowanie na proste prace, ale to sie konczy, bo coraz mniej tych prac obecnie wykonuje developer.
@KubusKrulWioski patrz, nie miałeś styczności. Cholerka nie wziąłem tego za bardzo pod uwagę :(
Chciałbyś jakaś dobrą książkę do Javy np... Cholera dużo tego, sam uczyłem się jej mniej więcej na zasadzie testowania jak dana funkcja działa, jak dokładnie wygląda kod i ogólnie co mogę w nim zrobić a czego nie moge, jakie są plusy Javy jakie minusy, ogólnie sam niedługo będę szukać pracy, ale jeszcze się z tym nie spieszę bo
@elloMadafaka: Dzięki, że Ci się chciało, wszystko przyjąłem do wiadomości i zaimplementowałem, nie ukrywam też, że jutro rano przeczytam ten komentarz jeszcze raz i zacznę coś robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) no właśnie apropo studiów, niby bym mógł na nie iść ale jak słysze moich znajomych z 4 roku, że nic nie umieją i wysyłają mi zdjęcia co robią na zajęciach to scyzoryk mi się w kieszeni
@KubusKrulWioski: bo studia polegają na nauce własnej, to nie jest szkoła zawodowa! Studia mają Cię przygotować ogólnie do umiejętności uczenia się oraz aby zdobyć porządne podstawy. Dodatkowo pozwalają się Tobie rozwijać, ale tylko, gdy wykażesz taka inicjatywę, jeśli jesteś po prostu nastawiony na dajcie mi ocenę, to studia niewiele ci dadzą. Jeśli natomiast chcesz, to poza zwróceniem uwagi na różne niestandardowe rzeczy, pozwalają poszerzyć wiedzę w kierunkach, które Cię zainteresują (oczywiście