Wpis z mikrobloga

@riizzlaa: @shybooze: mam kilka z udemy za 10eur i mogę gorąco polecić. Niby w necie wszystko jest, ale tu wiedza jest usystematyzowana i ukierunkowana na rozwój umiejętności. Jednak jak ktoś za to dostaje kasę, to bardziej się stara zrobić coś, co będzie później polecane dalej. Popatrz na gwiazdki i na demo rozdział - czy ton głosu lektora Cię nie wkurzy po godzinie ;)
@riizzlaa: ten pierwszy skończyłem jakieś 2 miesiące temu, imo warto na start, prowadzący rzetelnie przedstawia poszczególne technologie, jest tez parę ciekawych projektów do zrobienia. Sam backend bez PHP, nastawiony na node.js
@cypo
@shybooze
Liczę na to że jak już zapłacę za coś nawet te głupie 10f to będę czuł się bardziej zmotywowany :p

@cypo a jakbym zaczynał się uczyć prawie od 0 to co lepiej wybrać, Python czy Java? A może jeszcze coś innego? Zastanawiam się w ogóle czy w moim wieku to da się w ogóle jeszcze czegoś takiego nauczyć :(
@riizzlaa moim zdaniem python, choć nie znam go za dobrze. Pisałem jedynie jakieś skrypty automatyzujące pod linuxa. Bez kompilowania łatwiej coś szybko podmienić i zobaczyć jak się program zachowa.
@riizzlaa: ogólnie cały kurs jest poświęcony tworzeniu stron internetowych i aplikacji. Znajomosc PHP to jedna z najczęściej wymaganych umiejętności na rynku developerskim, za to node jest przyjemny w użyciu dla osób, które miały już styczność z JS, który też jest zawarty w tym kursie. Obie te technologie odpowiedzialne są za działanie witryn internetowych po stronie serwera tak w skrócie
@Busios no dobra ale mówisz, że w tym kursie PHP nie ma I tak... A gdybyś Ty miał zaczynać od początku, I chciałbyś nauczyć się programowania w jakiś sposób to od czego byś zaczął?
@riizzlaa: Ja zaczynałem od basica i pascala, a teraz celował bym na początek w pythona. Ewentualnie w php, ale mam mały uraz zawodowy i nie polecam ;)