Wpis z mikrobloga

Mirki. Mam problem z NATem w jednej grze sieciowej. Przekierowałbym sobie porty i byłoby po problemie, ale nie ma tak łatwo. Przed routerem który kupiłem we własnym zakresie stoi modemo-router światłowodowy do którego nie mam dostępu. Dane są zmienione, a ISP twierdzi, że ich nie udostępni. Jak teraz do nich napisać o to przekierowanie? Poprosić o włączenie DMZ, czy o przekierowanie danych portów na router? Jeśli do WebUI routera loguję się po 192.168.31.1 to znaczy, że taki adres ma on też na routero-modemie?

Jak to wszystko ugryźć? Mam publiczne IP bo słyszałem że też to ma jakieś znaczenie

#siecikomputerowe #isp #nat #komputery
  • 11
@Shirako: powiedz mu żeby ustawił modem światłowodowy w tryb bridge i dał ci dane do logowania w sieci. Potem ustaw sobie te dane w swoim routerze. Jak nie będzie chciał tego zrobić to powiedz, że poskarżysz się UKE.
@QiQu: akurat skarżenie UKE działa (sprawdzałem już wcześniej xD), ale wolałbym załatwić to polubownie. Obawiam się, że twoja propozycja nie przejdzie. Przy podłączaniu zapewnili mnie, że jakiekolwiek grzebanie we własnym zakresie nie przejdzie i trzeba będzie prosić o zrobienie tego zdalnie.