Wpis z mikrobloga

@jaxReal: to i tak wszystko jest ustalane indywidualnie, zależy od obrotów, lat działalności, pitów itp, mi chodzi o coś po prostu lepszego, bo miałem "znajomego" co mu zeszli tylko że przez fundację do 2.60%, a więc różnica jest.
@jaxReal: to obrotowy, nie hipoteczny. Tam tylko oprocentowanie + spłata co msc tego oprocenowanie np: 100zł a jak się zbliża koniec umowy no to musi byc na 0 czyli bierzesz 100k - musi być 0 bo robią ci po prostu debet na koncie.
@jaxReal: oni ci i tak indywidualnie wyliczą, wszystko zależy ile masz dg, ile masz obrotu w firmie, zysków. Obrotowy ma dużo sklepów itp, ale trzeba uważać żeby na danym towarze mieć sensowną marżę, bo jak walniesz się na sklepie spożywczym, gdzie masz żałosne marże to potem ludzie się dziwią że im nie wychodzi, i wychodzić nie będzie bo z tego co ja liczyłem, dowiadywałem się, zresztą sam w handlu siedzę już
@jaxReal: optymalnie to jest tak: bierzesz 100k obrotówki, kupujesz za to towar (za wszystko), i to się ma zwrócić i zarobic jeszcze po max 2-3 miesiącach, i tak 4 razy w ciągu roku (bo z reguły na 12 miesięcy masz umowę, którą ci mogą przedłużyć). Piękne w teorii, gorzej w praktyce, ale są takie branże że da się do zrobić, tylko najważniejszy rynek zbytu.
mam akurat wysoko marżowy biznes, wiec pewnie dlatego taką marże wyliczyli. W spożywczaku, pewnie by nikt nie wziął takiego, bo sam ma mniejszą marże. Ja ogolnie to chce przepalić, a nie używać do bieżących operacji, wiec jeśli polegne to po prostu z powodu utraty klientow itp.
@jaxReal: niebezpieczny jak każdy kredyt, jak by nie był nazwany, strach jest, ale wiem z doświadczenia z obserwracji że dużo firm się właśnie na tym wybiło, bo reklama reklamą, ale bez towaru *uja nawojujesz.
@xspeditor: zależy od branży, jak masz chodliwy towar to obrotówkę spłacisz w tydzień, jak masz mniej chodliwy, który zalega miesiącami to jeszcze w plecy będziesz. Obrotówka nie jest na wszystkie branże, a w większości pod szybką sprzedaż czyli dzisiaj kupujesz i mielisz tak towarem przez 12 miesięcy, wtedy spłata obrotowego kredytu jest po prostu śmieszna, ale są takie branże że jest ciężko.