Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #amd #intel #informatyka
Przymierzam się do modernizacji komputera. Obecnie mam i5-3570k podkręcony do 4.7 GHz, Gigabyte GTX 780 GHz Ed, 16GB RAM. Oprócz grania montuje filmy, wykorzystuje After Effects, Premiere i Vegasa, oprócz tego czasami w ruch idzie Photoshop. I tu pojawia się zasadnicze pytanie - czy opłaca mi się zmiana na Ryzena 1600X/1700 czy lepiej czekać na Coffee Lake od Intela?
  • 14
@Haxory: Wiesz, jak to jest z czekaniem ;)

Za parę miesięcy wyjdzie coffee lake i będą już zapowiedzi Zen+ i znowu będzie problem, co wybrać.

Ryzen się spisuje bardzo dobrze w podanych apkach i nie widzę przeciwwskazań. No i mówisz Coffee Lake, ale raczej nie celujesz w i7, bo cena? W takim wypadku to Ryzen zdecydowanie.
@Haxory: Jeśli możesz sobie pozwolić na czekanie to czekaj.

Aczkolwiek imho R7 to jest jeden z tych procesorów, co będą wystarczająco szybkie, by bez rozczarowania się trzymać aż do pierwszych procków w technologii 7nm.
@Haxory: bierz 1700 zdecydowanie(bez X), wątpie że oferta intela będzie lepsza, a nawet jeśli będzie - to będzie zdecydowanie droższa, pewnie coffe lake 6/12 będzie kosztował tyle co ryzen 1800x albo i więcej a szybszy od niego nie będzie w tym co napisałeś
Generalnie gram na monitorze 60Hz i narazie jakoś pogoń za 144FPS mnie nie kręci, zależy mi na tym, żeby Ryzen zapewnił płynną rozgrywkę. Nie wiem jakie jeszcze GPU będę wkładał, myślałem nad 1080 Ti ale dla 1080p to overkill