Wpis z mikrobloga

Do tej pory w #locus miałem ustawiony eksport do stravy, później sobie przez #tapiriik eksportowałem do endo i dropboxa. Od jakiegoś czasu coś się pozmieniało i zamiast normalnego gpx-a importują się pliki tcx do dropboxa. No kurde - wczorajsza trasa 74 km zajmuje 1,4MB!
Dla porównania w oruxmaps zapisuję lokalnie gpx i kml i ostatnia trasa 60 km to odpowiednio 234KB i 260KB (oprócz tego jest też integracja ze stravą).
Zmieniłem właśnie w locusie eksport do pliku i dopiero stamtąd pójdzie do dropboxa i przez tapiriik do stravy i endo. Nie będą mi głupie pliki zajmowały tyle miejsca!( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe, czy te tcx-y nie są odpowiedzialne za ogólne zamulenie tapiriika i problemy z synchronizacją?
  • 13
@tosyu: ale jak plik zajmuje 1.4, a mógłby zajmować .3, to może coś jest na rzeczy?
Zawsze z oruxa jak synchronizowało dp->endo to trasa pojawiała się bardzo szybko, natomiast z locusa ścieżka wygląda tak: strava->dropbox->endo, a problemy z synchronizacją zaczęły się mniej więcej w czasie, kiedy pojawiły się tcx-y.