Wpis z mikrobloga

Kupiłem dziewczynie Seata Ibize 6L1 2002 benzyna 1.4 16V - 100 KM. Odnoszę wrażenie, że samochód powinien się trochę lepiej 'zbierać'.

Poprzednim właścicielem była kobieta która zrobiła tym samochodem ~30 tys. (90% miasto), czy warto było by w związku z tym zajrzeć do EGR?

Oleje + filtry wymienione, rozrząd poprzedni właściciel robił niecałe 10 tys. km temu.

#mechanika #mechanikasamochodowa #seat #ibiza
  • 7
  • Odpowiedz
@vTadel: świece wymień na sam start, ewentualnie kable też (chyba że masz pewność że wszystko świeże), ostatnio coraz więcej aut spotykam w których nikt świec nie rusza dopóki naprawdę nic nie palą na któryś cylinder...
  • Odpowiedz
@piotreek88: jak tylko kupiłem to przegoniłem go raz jakieś 20 km potem około 50 km trzymając się w okolicach 150-180 i miałem później wrażenie jak by chodził troszkę lepiej.

@skinnydog: no właśnie nie wiem jak dokładnie jest z tym silnikiem, bo przeważnie jeździłem dieselami, ale mam odczucie że powinien jednak trochę lepiej ciągnąć (jechałem ostatnio znajomego passetem w benzynie 1,6 ~100 km z 98 rocznika i mimo, że cięższy to
  • Odpowiedz