Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja oraz #czestochowa mam pytanie o #przepisydrogowe bo zgłupiałem.
Wjeźdzając na parking CH M1 znajduje się taki znak jak poniżej.
Natomiast w piewszym komentarzu umieszczma mapę parkingu na któym na czerwono zaznaczona jest "główna groga", na niebiesko drogi dojazdowe do miejsc parkingowych, pomarańczowa kropka to miejsce gdzie znajduje się znak.
Tutaj pojawia się moje pytanie. Zakałdając kierunek jazdy taki jak na zdjęciu, kto ma pierwszeństwo na takiej drodze? Ten kto jedzie "drogą główną", czy ten kto jedzie po prawej stronie?
#prawojazdy
Pobierz SpiderFYM - Mirki z #motoryzacja oraz #czestochowa mam pytanie o #przepisydrogowe bo ...
źródło: comment_HPwAKnzalV4sO2oqOsJOsbVw8gVA6isL.jpg

Pierszeństwo ma samochód jedący po torze (przy zachowaniu kierunku ze zdjęcia)

  • czerwonym (ten kto na "główej drodze" 20.5% (8)
  • niebieskim (reguła prawej dłoni) 79.5% (31)

Oddanych głosów: 39

  • 22
@SpiderFYM: jeden rabin powie tak drugi nie. Z jednej strony to niby droga między miejscami parkingowymi, ale z drugiej to można uznać że to parking i wyjeżdżając z niego włączasz się do ruchu w taki sam sposób jak wyjeżdżając z podwórka.
@SpiderFYM: obwiązuje reguła prawej ręki, przekonał sie o tym kiedyś moj ojciec, jak jadąc czerwoną drogą przydzwoniła w niego baba wyjeżdzjaca z niebieskiej i okazało sie ze jego wina, bo miał ja z prawej strony i jej nie puścił, niestety mandat i po zniżkach...
ale tak czy inaczej trzeba uważać, nie pchać sie na siłe, bo ludzie tam jeżdżą bez wyobraźni, myślą ze jada "główną" droga i zapieprzają jak szaleni, czasem
pytam bo gość mnie dizś zwyzywał i kazał mi sie #!$%@?ąć w głowę kiedy powiedziałem że wyjeżdżam z prawej, więc mam pierszeństwo.


@SpiderFYM: tak, masz pierwszeństwo, ale szczerze nie radzę z niego korzystać bo 90% kierowców uważa, że główna droga ma pierwszeństwo... no chyba, że chcesz sobie wyklepać auto ;D
Inna sprawa, że tam teraz porobili kilka garbów więc może niektórzy zrozumieją swój błąd