Wpis z mikrobloga

Pouczyłbym się czegoś, czego jeszcze nie umiem. Lubię czytać i się uczyć nowych rzeczy pod warunkiem, że mnie to interesuje. Od dawna mam ochotę na naukę jakiegoś azjatyckiego języka. Zastanawiam się między koreańskim a japońskim. Z obu miałbym pewne korzyści w życiu i na pewno ułatwiłoby do komunikację w trakcie planowanej w przyszłości podróży (oba te kraje mam zamiar odwiedzić). Polecacie jakieś strony do nauki wyżej wymienionych języków?
#koreanski #japonski #naukajezykow
  • 9
@Arveit: To ja na przekór polecaniu, odradzę ci korzystanie z aplikacji Duolingo i podobnych, gdyż niemożliwym jest nauczenie się z nich czegokolwiek konkretnego bez wcześniejszego doświadczenia z językami.
@Arveit: Ja bym jeszcze polecił AnkiDroida do nauki słówek, przynajmniej ja robiłem duże postępy w japońskim na początku dzięki niemu, materiały do koreańskiego też pewnie mają.
@Amishia: No niespecjalnie, bo nie ma opcji powtarzania słówek z określonego tematu, ani zbioru tych, które już się przewinęły. Tydzień temu raz pokazali jak pisze się "nos" i tyle to widziałem. Ani razu nie było używane w kolejnych lekcjach, a jak wracam do powtórki tego tematu, to wyświetla wszystko tylko nie to co trzeba.