Wpis z mikrobloga

#wiara #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm i trochę #heheszki

Jakie hity mody katolickiej sa modne w tym sezonie. Zobacz sam.

Kościół nie raz dawał wyraz braku mądrości. Choćby to kung fu ( ͡° ͜ʖ ͡°) obrazem w Kościerzynie.

Co na to Biblia?

Izajasza 46

(7) Biorą go na ramiona, noszą go i stawiają na swoim miejscu, gdzie stoi i skąd się nie rusza, a gdy się woła do niego, nie odpowiada, nikogo nie może wyrwać z jego niedoli.

Wyjścia 20:
(2) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
(3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.
4 Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. 5 Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym.

(22) I rzekł Pan do Mojżesza: Tak powiesz do synów izraelskich: Widzieliście, że z nieba z wami mówiłem.
(23) Nie czyńcie sobie żadnych bogów obok mnie, ani bogów ze srebra, ani bogów ze złota nie czyńcie sobie.

Powtórzonego Prawa 5: 8 Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą,

Jeśli to jest mało wrzucam jeszcze kilka innych cytatów:

1 Samuela 15:23 "Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom. Ponieważ wzgardziłeś rozkazem Pana, więc i On wzgardził tobą i nie będziesz królem."

Iz 44:9-17 9 Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą;ich czciciele sami nie widzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą. 10 Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć pożytku? 11 Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niechaj się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją.

15 [To wszystko] służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony. 16 Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: "Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła!" 17 Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: "Ratuj mnie, boś ty bogiem moim!" 18 [Tacy] nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż [mgłą] przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją. 19Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: "Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi drzewa".20 Taki się karmi popiołem; zwiedzione serce wprowadziło go w błąd. On nie może ocalić swej duszy i powiedzieć: "Czyż nie jest fałszem to, co trzymam w ręku?"

Kapłańska 19

(4) Nie zwracajcie się do bałwanów i nie sporządzajcie sobie bogów odlewanych z metalu. Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.

Kapłańska 26
(1) Nie będziecie czynili sobie bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, ani też umieszczali kamiennych obrazów w ziemi waszej, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.

Powtórzonego Prawa 4

(16) Abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety
17) Czy w kształcie jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, czy w kształcie jakiegokolwiek skrzydlatego ptaka, który lata pod niebem,
(18) Czy w kształcie czegokolwiek, co pełza po ziemi, czy w kształcie jakiejkolwiek ryby, która jest w wodzie pod ziemią,

Powtórzonego Prawa 16

(22) Nie postawisz też sobie pomnika, którego Pan, Bóg twój nienawidzi.

Powtórzonego Prawa 29

(16) Widzieliście obrzydliwe ich bałwany i bożki z drzewa i kamienia, ze srebra i złota, jakie są u nich.
(17) Niechże nie będzie wśród was mężczyzny ani kobiety, ani rodziny, ani plemienia, których serce odwróciłoby się dziś od Pana, Boga naszego, aby pójść i służyć bogom tych narodów. Niechaj nie będzie wśród was korzenia, wydającego truciznę i piołun,

Izajasza 2

(8) Ich ziemia jest pełna bożków, kłaniają się dziełu swoich rąk, temu, co uczyniły ich palce.
(9) I tak poniżył się człowiek, i spodlał rodzaj ludzki
Ty im nie przebaczysz.

Izajasza 46

(6) Wysypują złoto z worka, a srebro ważą na szalach, wynajmują złotnika, aby z tego, zrobił bożka, przed którym się pochylają i któremu pokłon oddają.

(7) Biorą go na ramiona, noszą go i stawiają na swoim miejscu, gdzie stoi i skąd się nie rusza, a gdy się woła do niego, nie odpowiada, nikogo nie może wyrwać z jego niedoli.

1 SAM.15:23

„GDYŻ NIEPOSŁUSZEŃSTWO JEST TAKIM SAMYM GRZECHEM, JAK CZARY, A KRNĄBRNOŚĆ, JAK BAŁWOCHWALSTWO I ODDAWANIE CZCI OBRAZOM.„

Dz Apostolskie
29 Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka.

Rz1
22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.

„A co za porozumienie między świątynią Boga a bożkami? Wy bowiem jesteście świątynią Boga żywego, tak jak mówi Bóg: Będę w nich mieszkał i będę się przechadzał w nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, i nieczystego nie dotykajcie, a ja was przyjmę. I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami – mówi Pan Wszechmogący.” (2 List do Koryntian 6:16-18, UBG)

Słowa Jezusa:

9 i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». 10 Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»6.

Nawet Jan został upomniany jak upadł przed aniołem

10 I upadłem przed jego stopami, by oddać mu pokłon.
I mówi:
«Bacz, abyś tego nie czynił,
bo jestem twoim współsługą
i braci twoich, co mają świadectwo Jezusa:
Bogu samemu złóż pokłon!»
Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa.
  • 80
@Daxxx: Przecież jest to kult balwochwalczy. Właśnie to co zostało napisane w tym wpisie. Jezus mówił tak o przykazaniach.

15 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. 16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was
@Daxxx: Jeszcze co do wcześniejszej Twojej odpowiedzi.

Tutaj Jezus daje jasno do zrozumienia co sądzi o tym:

4Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?»

Tutaj Matka Jego mimo wszystko każe wykonać wszystko co powie Jezus:


5Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». 6Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie
@tylko_prawda: Maria jest pośredniczką. Prosimy ją o wstawiennictwo u Jezusa. Wskaż mi modlitwę, w której to wychwalana jest Maryja i uwielbiana sama przez siebie, a nie dzięki swojemu Synowi?

W tym fragmencie to Maryja zauważyła co się dzieje wstawiła się za tymi ludźmi u Jezusa i ludzie otrzymali to, o co prosiła.

Tworzenie doktryny z 1 cytatu, to niepoważna doktryna?

A co z mocą odpuszczania grzechów, przekazaniem władzy nad ziemskim Kościołem,
@Daxxx: kult maryjny jest bezsensowny, sprzeczny z Biblią. Maria czeka na zmartwychwstanie ku życiu wiecznemu, nie może ani pośredniczyć, ani wstawiać się za ludźmi, bo:

Bo któż stanowi wyjątek? Wszyscy żyjący mogą jeszcze mieć nadzieję - bo lepszy jest żywy pies niż lew nieżywy - ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. Tak
@ajron_men:

kult maryjny jest bezsensowny, sprzeczny z Biblią.


Rola i kultywowanie Maryji jako pośredniczki jest w zupełności zgodna z Biblią co udowodniłem.

Modlenie się do Maryi jest bezsensowne, musiałaby być wszechobecna by było skuteczne - a więc musiałaby posiadać jeden z atrybutów Boga. Przystanie na taki warunek byłoby jawnym łamaniem I Przykazania Bożego.


Nie jest bezsensowne, jeśli ma się Maryję za pośredniczkę, a nie sam cel modlitw.

Zjawa podająca się za
@Daxxx: Cytuję Słowo Boże nt. pośrednictwa:

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus. 1 Tm 2:5.


Rozumiem, że jest to niewystarczające i potrzeba instytucji pośredników do pośrednika do Boga?

Nasz Bóg Ojciec jest Bogiem wymagającym wyłącznego oddania (zazdrosnym):

Ja, któremu na imię jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom. Iz. 42:8.


W tym również tzw. Królowej Niebios:

Ty zaś nie
@Daxxx: Proszę bardzo wiele jest takich modlitw :

Pod Twoją obronę
Pod Twoją obronę uciekamy się,
święta Boża Rodzicielko,
naszymi prośbami racz nie gardzić
w potrzebach naszych,
ale od wszelakich złych przygód
racz nas zawsze wybawiać,
Panno chwalebna i błogosławiona.
O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza.
Z Synem swoim nas pojednaj,
Synowi swojemu nas polecaj,
swojemu Synowi nas oddawaj.
Amen.

Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów*) -Egzorcyzm
Potężna
@Daxxx: Poza tym wierzę w dogmaty Kościelne dlaczego? Dlatego, że na osobach zatwierdzających te dogmaty ciąży ogromna odpowiedzialność sumienia za coś co wprowadzili by wbrew woli Bożej. To na nich spoczywa odpowiedzialność za ich błędy w tej materii. Nie chodzi o to, że zarzucam jakikolwiek brak myślenia sobie ze względu na własną wygodę. Po prostu uznaję swoją niższość, a w kwestii wiary

W ten sposób tracisz swoje życie. Nie możesz zrzucac
@Daxxx: A co z mocą odpuszczania grzechów, przekazaniem władzy nad ziemskim Kościołem, bądź też Eucharystią?

Jest masa pojedynczych fragmentów, z których wynikają doktryny i nie widzę w tym nic złego.

Właśnie masa pojedyńczych fragmentów, z których wynikają doktryny, natomiast ma się to nijak do nauk Jezusa.

Moc odpuszczania grzechów ma tylko i wyłącznie Jezus Chrystus bo to On umarł za nasze grzechy i cierpiał. Tylko Bóg zna nasze serca i tylko
@ajron_men:

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus. 1 Tm 2:5.


Maryja nawołuje do posłuszeństwa jej Synowi więc nie ma tu żadnego konfliktu interesów.

Ja, któremu na imię jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom. Iz. 42:8.


To samo Maryja nie odbiera czci, nie tworzy innej religii. Nawołuje tylko do posłuszeństwa jej Synowi.

Ty zaś nie wstawiaj się za tym
@Daxxx:

Prześledźmy zatem kilka orędzi maryjnych tych uznanych i badanych przez KRK i sprawdźmy je ostrzem Słowa Bożego:

Według legendy, biskup Juan de Zumárraga nie dowierzając relacjom Juana Diego o ukazaniu się mu Maryi na wzgórzu Tepeyac oraz jej życzeniu, by na nim została zbudowana świątynia ku jej czci, domagał się przekonującego dowodu potwierdzającego prawdziwość jego relacji. Maryja przyjęła to wyzwanie i poleciła Diego przyjść następnego dnia, wspiąć się na wzgórze
@tylko_prawda: Wszystko prawda, tylko jedna uwaga: Pan nasz Jezus Chrystus nie mógł umrzeć na krzyżu w piątek a zmartwychwstać końcem soboty/początkiem niedzieli. Nie wypełniłby wtedy znaku Jonasza, który mówi o 3 dniach i 3 nocach, który miał być dany ludziom niewierzącym. Zauważ, że Biblia mówi o dwóch szabatach w tygodniu, w którym Jezus zmarł na krzyżu (były też szabaty niesobotnie). Występuje liczba mnoga w greckim oryginale w MT 28:1, potwierdza to
@ajron_men: Właśnie często się nad tym zastanawiałem i nie pasowało mi to. Tylko nie mogłem tego zrozumieć. Kiedyś właśnie brat w wierze coś mówił mi o tych szabatach niesobotnich ale sam nie był zorientowany dobrze. W KK nawet nie pamiętam jak to było choć byłem katolikiem. Wiem, że kiedyś to sobie liczyłem i coś nie pasowało. Teraz sobie przypomniałem co mi nie pasowało. Skoro w Piśmie było, że chcieli zdjąć Jezusa
@tylko_prawda: w tygodniu, w którym zmarł Jahusza były dwa szabaty, o czym pisze Jan rozdział 19 wers 31:

Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat - ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem - Żydzi prosili Piłata, aby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała.


i Mateusz w (Mt 28:1):

Po upływie szabatów, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i
O Pani nasza


@tylko_prawda: Łk. 1, 48: Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia.

To jest właśnie błogosławienie Maryi.

Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów


To że jest Królową Niebios, nie oznacza, że odebrany jest tytuł Króla, bądź Pana - Jezusowi

Boga posłannictwo i władzę,


Twierdzisz, że nie otrzymała?

Królowo


Ponownie jak wyżej.

o słodka Panno Maryjo!


Tutaj to już w ogóle poszedłeś po całości.

przechwalebna Dziewico!


Nie rozumiem co
@tylko_prawda

W ten sposób tracisz swoje życie. Nie możesz zrzucac odpowiedzialność na ludzi i im ufać w ten sposób. Ufać masz tylko Bogu.


Bóg działa poprzez ludzi, a nie sam z siebie.

Nie modlimy się do figur, obrazów a do osób w niebie za nim stojących.


Jezus tylko jest w niebie. Modlisz się do trupów a co za tym idzie wzywasz demony.

Rola i kultywowanie Maryji jako pośredniczki jest w zupełności zgodna