Wpis z mikrobloga

witam mireczkow, w szczegolnosci ze #szczecin
Stoje przed wyborem dostawcy multimedii do mieszkania na gumiencach. dostalem info od dewelopera, ze glownym dostawca na osiedlu jest UPC, nigdy z nimi nic nie mialem wspolnego wiec pytanie do Was, co sadzicie o UPC. Obecnie mam swiatlowod od lokalnego dostawcy i jestem zadowolony z predkosci neta. Za to w nowym mieszkaniu mam koncentryk i to mnie troche smuci, jest to stara technologia. Gosciu ktory byl u mnie od UPC (chodzi po mieszkaniach i namawia na umowy) twierdzi ze do bloku jest swiatlowod a pozniej po mieszkaniach rozchodzi sie koncentryk.

#pytanie #internet #upc
  • 33
@kisiel119: śmiga jak ta lala. Wydaje mi sie, ze to najlepszy i najbardziej stabilny dostawca. Przynajmniej w Warszawie. Bardzo rzadko maja jakieś przerwy techniczne. Aktualnie mam 250/20 z czego download trzyma sie w granicach 245 na kablu.
@kisiel119: światłowód to najlepszy sposób na to, żeby klient płacił więcej za to, że ma światłowód, bo to takie nowoczesne.

od wielu lat lecę na koncentryku od UPC - mam neta 120Mbps, 250Mbps też bez problemu ciągnie, a przypuszczam, że to nie jest ostatnie słowo tej technologii.
z tym światłowodem do budynku to prawda. nie wiem jakie jest maksymalna przepustowość koncentryka, ale światłowody bez problemu obsługują 40Gb, i działają na bardzo
@kisiel119: speedtest specjalnie dla Ciebie.
po lewej 5GHz, po prawej 2,4Ghz. 2,4 dziś wyjątkowo szybkie, to jest rano i ludzie do pracy powychodzili, więc się pasmo rozluźniło. wieczorem cięko wyjść poza 60-70Mb
test na tym samym komputerze robiony.
internet UPC 120Mb, Modem Connect box,
jak bierzesz neta w UPC, to dadzą Ci modem, teraz ten domyślny to Connect Box 2,4 i 5Ghz obsługuje jednocześnie więc jest fajny. poza tym, że po
Pobierz
źródło: comment_AoUatBiKgle2PAL6nBwWwCLk4QRclKGE.jpg