Wpis z mikrobloga

Mirki, miał ktoś z was zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w Niemczech? Dostałem dziś fotę z BAB4/Jena i szykuję się ban na miesiąc. Z tym luz, bo akurat wracam ale będę musiał odesłać im plastik, a w Polsce za brak mam 50 złotych w górę. Pytań teraz jest kilka. Czy mogę odesłać im ksero dokumentu z uzasadnieniem, że potrzebuję do pracy, szkoły itd. a do Niemiec nie wybieram się w najbliższych miesiącach? No i czy w Polsce będzie o tym wiedziało starostwo, czy policja czy w ogóle jakiś urząd się dowie. Miałem zamiar nową kategorię robić, a tu takie cyrki XD #pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #niemcy #emigracja #prawojazdy
  • 34
@Eswemenasja: dobrowolnie chcę im wysłać, bo do Niemiec będę jeszcze wracał a jak mnie podczas głupiej kontroli wrzucą na bęben to wszystko wyjdzie i dostanę €1500 za brak uprawnień XD jeśli chodzi o zatrzymanie za alko to wiem, że ślą do urzędu w którym zostało wydane pj i tam się dzieje reszta, zaś za prędkość nie wiem jak to jest ;/
zakaz ogranicza się jedynie do Niemiec


@ostry_wodorosty: Ciągle nie kumam masz oddać polski dokument niemieckiemu organowi? Dobrze rozumiem? Skontaktuj się z nimi jak mówi @Vincenzo i zapytaj na jakiej podstawie, skoro zakaz dotyczy Niemiec. Musisz to uregulować bo cię ścignom ale te działania wyglądają na bezpodstawne albo są wynikiem pomyłki.
@ostry_wodorosty: w sumie rację ma @Eswemenasja (nie zarejestrowałem, że masz polskie prawo jazdy). Niemcy mogą nie mieć prawa zabrać Ci polskiego dokumentu. Ale możliwe, że mogą upoważnić polskie organa ścigania do tego. Najlepiej zapytaj się u źródła bądź skonsultuj tę kwestię z jakimś prawnikiem.
@Eswemenasja: na 99% będę musiał odesłać, w każdym artykule na ten temat jest mowa o odesłaniu pj na co będą 4 miesiące od otrzymania pisma zwrotnego z DE; dziwi mnie to, bo w ich systemie będę widoczny jako osoba z zakazem, blachy też przecież będą powiązane itd.