Wpis z mikrobloga

#bitcoin #bitbay @Bitbay @InPay #inpay #bitmarket @BitMarket24pl @BeatcoinPL

Proszę was żebyście ustosunkowali się do tej wypowiedzi i powiedzieli czy kablujecie czy nie?
Oczywiście, zgadzam się że trzeba koniecznie być uczciwym, nawet jak cały rząd by kradł podatki, nawet jakby ZUS był dziurą, to i tak trzeba, ale chcę wiedzieć jakie obowiązują Was dokładnie działania i ile jest w tym prawdy.

https://www.wykop.pl/wpis/25576147/#comment-91180873

cytat:

WeselnyGiermek00 12 min. temu +1


1 nie handluj na żadnej polskiej giełdzie bo aby to robić musisz mieć działalność gospodarczą - nawet jak zrobisz KILKA >transakcji to mogą CI #!$%@?ć DZIAŁALNOSC W razie kontroli to naprawdę można mieć mnóstwo problemów NIE WARTO.

Na polskiej giełdzie możesz sobie kupić co najwyżej BTC.

A jak obrót przekroczysz 150 tys zł : ) to wylądujesz jako Vatowiec - wtedy na każdą sprzedaż musisz mieć fakturkę >teoretycznie.

Polska to opresyjny kraj gdzie w przypadku sprzedaży więcej niż raz możesz mieć problem z działalnością >gospodarczą. > Polską giełdę może US dojechać w każdej chwili i jebnąć kontrolę skarbową. Naprawdę ludzie nie warto HANDLOWAĆ W >POLSCE ...

Chcesz spać spokojnie to kup BTC przeslij je na Polo bez weryfikacji i handluj za USDT i będziesz legalny i bezpieczny. Jak >będziesz to robił w Polsce to masz szansę na duże kłopoty.

US to instytucja która Ci walnie 75% podatku, a ty będziesz się kopał po sądach latami że to nie prawda.

US jest zdania że sama transakcja sprzedaży za PLN na giełdzie to przychód który masz opodatkować a NIE WYPŁATA na >konto. Zrobią Ci kontolę i będzie kwas.


@pawlo74: @Zero:

Chłopaki NIGDY nie polecajcie ludziom polskich giełd do handlu jak ktoś nie prowadzi działalności gospodarczej nie warto.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: PiS u władzy to będzie jeszcze gorzej.


@WeselnyGiermek00:
  • 31
https://interpretacje-podatkowe.org/waluta/0461-itpb1-4511-27-2017-2-mr

Odnosząc się do momentu powstania przychodu, zauważyć należy, że w myśl art. 11 ust. 1 ustawy przychodami, z zastrzeżeniem art. 14-15, art. 17 ust. 1 pkt 6, 9 i 10 w zakresie realizacji praw wynikających z pochodnych instrumentów finansowych, art. 19, art. 25b i art. 30f, są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń.

Wobec
@m00n: NIE i to jest potwierdzone w dwóch interprectacjach:

" W odniesieniu do przywołanych uregulowań prawnych oraz opisu stanu faktycznego należy stwierdzić, że dla celów podatkowych uzyskany przychód z tytułu sprzedaży zakupionej przez Wnioskodawcę kryptowaluty bitcoin będzie stanowić – wbrew stanowisku Wnioskodawcy – przychód z praw majątkowych, o których mowa w ww. art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. "

Nie przebiłbyś się ze swoja interpretacją.
@m00n:
"Konsekwencją uzyskiwania przychodu z tytułu uczestnictwa w opisanych we wniosku: programie RevShare, obrocie walutą i kryptowalutą jest spoczywający na Wnioskodawcy obowiązek wykazania tegoż przychodu (kosztów i dochodu, straty) w zeznaniu podatkowym PIT-36 składanym za dany rok podatkowy i obliczenia podatku należnego od sumy uzyskanych dochodów według skali podatkowej określonej w art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli w zależności od sumy łącznych dochodów uzyskanych przez
. Mam 30k od 15k zapłacę 18% podatku tak?


@m00n: jak masz dochod w picie 85k-15k = 60k na rok to tak 18% ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

PS:
chyba że na giełdzie podczas kontroli wyjdzie ze handlowałeś sporo razy to dojebią Ci jeszcze DG i będziesz robił korektę do DG
@WeselnyGiermek00: Moment, czegoś nie rozumiem.

Wpłacam 5k na giełdę. Obracam na giełdzie depozytem, który de facto NIE JEST już moimi pieniędzmi - wykupiłem od giełdy USŁUGĘ, tak?

Więc jeśli na giełdzie narobiłem tymi 5k obrotu za 100k, ale ostatecznie straciłem 2k, to na moim koncie ląduje 3k.
Zakładam, że obrót na giełdzie kompletnie ich nie obchodzi, bo obracam nieswoimi pieniędzmi?

I tu mam problem: albo US stwierdza, że 5k to była
A jeśli nigdy nie wypłacę nic z giełdy, czyli np. kupię BTC i przeleję sobie do portfela? Nic mi nie mogą zrobić, nieprawdaż?


@NoMercyIncluded: tak dlatego napisałem że w Polsce TYLKO można kupić... i spadac z tym BTC.

Jak kupisz i zaczniesz obracać to CI mogą #!$%@?ć DG i tyle w temacie będzie.Zusy ... Waty... księgowość. nawet możesz - 5000zł zrobić.

****
Jak:
za rok jak wprowadzisz to 1 BTC
Gdybym przelał komuś 5k i on odesłał mi 3k, to ON miałby problem, bo miałby przychód, ale w przypadku giełdy płacę po prostu za możliwość obrotu?


@NoMercyIncluded: Pamiętaj, że
taki obrót BTC to działalność gospodarcza. Zmień nazwę BTC na truskawki ?
Widzisz że obracanie truskawkami w Polsce to działalność gospodarcza ? – w sumie tak…
Tylko że dla truskawek nikt nie robi Ci giełdy ala bitcoin.
A powyżej 150 tys zl
@WeselnyGiermek00: Ale jak to możliwe, przecież depozyt na giełdzie de facto nie należy do mnie xD
Przecież jeśli giełda zwinie się z dnia na dzień, to nikt nie nazwie tego kradzieżą, prawda? Nikt mi nie pomoże tego odzyskać, bo to nie bank, te środki w zasadzie nie istnieją, to tylko dane na ich dyskach, które giną bezpowrotnie i razem z nimi moje depozyty?

Więc czemu w innej sytuacji US ma to
@WeselnyGiermek00: Działalność gospodarcza przede wszystkim musi mieć znamiona ciągłości i zorganizowania. Pytanie co to ciągłość i zorganizowanie. 2 czy 3 transakcje miesięcznie za to uznać przecież nie można. Codzienna gra na DT już tak. Sprzedam miesięcznie 3 pary butów to wykonuję działalność? Po co wprowadzasz niepotrzebny popłoch?
@magik69: ta babka co sprzedawała ubranka po dzieciach na Alegro też tak mówiła .... :D nie pykło ... jak poszukasz to jest pełno akcju typu:

https://forumprawne.org/prawo-finansowe-podatkowe/200273-sprzedaz-ciuszkow-po-dzieciach-na-targu.html

i odp:

"Doczepi się, doczepi. Bo w związku z działalnością opłaca się nie tylko podatki, ale też ZUS. Pozostałą kwestią jest też wybór formy opodatkowania. Nie wiem, czy książka przychodów akurat będzie najtrafniejsza: w końcu koszty związane z działalnością będą niewielkie."

"obawiam sie że ta
@MrHeckles: : ) nom też się uśmiałem dlatego w PL (EU) już nic nie robię z BTC, bo nie muszę.

To co Ci sie wydaje głupie dla tych urzędasów już nie jest głupie patrz na to :

http://www.bogatyelblag.pl/stracili-pieniadze-w-amber-gold-ofiary-zaplaca-fiskusowi-75-podatku-od-utraconej-kwoty,20073.html

innym ciekawym przypadkiem jest sytuacja pary emerytów o której opisuje portal www.wmeritum.pl.

W przepisach jest określony pięcioletni okres przedawnienia decyzji o nałożeniu 75-procentowego podatku. Jednak interpretacja przepisów wygląda po stronie fiskusa tak, że
Można legalnie sobie handlować krypto, tylko na koniec roku wykazujesz w PIT przychód i po problemie. Co innego, jeśli ktoś zamierza handlować walutą tak jak np. 4coins.pl.
Do tego oczywiście niezbędna jest DG.