Wpis z mikrobloga

  • 1
@ojacie169 wydaje mi się że te piwa które mają normalne objętości ( pół litrówki czy tam 660) są okej, wszystko nietypowe ( 550 np ktore jest tylko w Biedronce ) są gorszej jakości
  • Odpowiedz
@ojacie169: @John_archer: Tak, po zgadze można poznać, swego czasu mocno odczuwalne na powiększonych Okocimiach. Skoro bieda kupuje poniżej kosztów produkcji, ale masę, to gdzieś trzeba z ceny zejść, zachowując minimum przyzwoitości.
  • Odpowiedz
@soosh071: Bzdura.

„Pierwszą i najważniejszą domeną piw koncernowych ma być ich powtarzalność. O to producenci dbają najbardziej, no i co z tym związane, również oczywiście o wizerunek marki.” – pisze mi Bartosz Nowak z Małe Piwko Blog – „Kupując Żubra, czy Tyskie gdziekolwiek w Polsce, masz mieć gwarancję, że wszędzie będzie smakował tak samo. Dlatego też koncerny nie będą narażać swojej marki, robiąc kilka wariantów i dzieląc je na gorsze i
J.....r - @soosh071: Bzdura.

„Pierwszą i najważniejszą domeną piw koncernowych ma b...
  • Odpowiedz
@John_archer: niby tak, ale chodzi o yo ze nie ma powtarzalności, a skoro jej nie ma, to kran z woda trosKe dluzej zostawiasz, spirytusu troszkę więcej czy innego gowna, w normach się mieści ale jednak co innego
  • Odpowiedz
o kran z woda trosKe dluzej zostawiasz, spirytusu troszkę więcej


@soosh071: i ty niby pracowałeś w browarze? Chyba jako kierowca, bo procesu produkcji to ty raczej nie widziałeś xD
  • Odpowiedz
@soosh071: wybacz, ale Piast w 95 roku (22 lata temu) a obecne browary to trochę inna para kaloszy. To jak porównywanie zestawu małego chemika do laboratorium Bayera ( ͡º ͜ʖ͡º) To, że ja wtedy byłem w przedszkolu nie ma nic do rzeczy - rozmawiamy o tym, jak jest teraz.
  • Odpowiedz
@John_archer: Nie wydaje mi się, by to była ,, gorsza partia ''. Choć napewno się takie zdarzają jak i wszędzie. Juz nie raz sie nad tym zastanawiałem. Prawdopodobnie ma to związek z ceną jaką oferuje nam biedronka, tak jak napisal wyżej @soosh071. Podzwiniłem po znajomych i bez nawiązania do biedry sami także mówili o mniej smacznym piwie wlasnie w owym sklepie. Wychodzi na to, że dostają piwo gorszego sortu?
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: @geuze: Nie mówię o budzie z kebabem tylko o restauracjach na które odkładasz miesiąc żeby zabrać różowego, zdziwilibyście się. Jest w dzisiejszych firmach czyściej, ale jak pływały szczury tak pływają, jak były karaluchy tak są, jak trzeba "zrobić" piwo, to się "zrobi". Jeżeli uważacie ze powiększone piwka z biedry to to samo co w 500 ml to winszuję, EOT z mojej strony.
  • Odpowiedz