Wpis z mikrobloga

Guilty pleasure - jest to rzecz, która jest ogólnie przyjęta za złą/obrzydliwą/wstydliwą, ale jest dla danej osoby w jakis sposób fascynująca.

Znanym potocznie przypadkiem są tzw. Bronies- Dorośli faceci oglądający kreskówki "My Little Pony, Friendship is Magic".

Moim guilty Pleasure jest totalne odłączenie się od TVP i raz na miesiąc obejrzenie jednego odcinka jakiegos programu, gdy dzieje się konkretna inba na scenie.

Case and Point: Studia Polska, wczorajszy odcinek...

Kurde... od czego tu zacząć... Wspominałem Wam, że formuła programu SP to jest rak nad raki? Jest #!$%@? jeszcze gorzej. Równie dobrze mogliby postawić kamerę na Górnej Wildzie w Poznaniu i streamować przez caly czas co tam sie dzieje... nie żeby to by było ciekawe, ale oglądalność może by była wyższa i można by było doszukiwać się jakis walorów misyjnych...

SP jest formatem nowym, świeżym zasadniczo. Co przez to rozumiem : nie jest zerżnięte z TVN24. Dlatego też- jak na konserwatystów przystało - format ten musi być dostosowany do potencjalnego odbiorcy obecnej TVP.

Jak wygląda obecny przeciętny widz TVP? Styrany po całym tygodniu Janusz, który to chce się w sobotę wieczorem przy piwku dowiedzidć co tam się we świecie dzieje. Janusz, jako że cały dzień tyra w robocie to nie ma czasu oraz ochoty wykupować sobiw jakies specjalne pakiety telewizji cyfrowej. Wystarczy mu to, co hest w standardzie DVBt. Wiec siada z takim Piwkiem, i wita go uroczym uśmiehem Pani Ogórek.

Temat dnia: Sądy.

Najtrudniejsze w tym wszystkim jest jednak nawet jakiekolwiek zrecenzowanie jakiegokolwiek odcinka SP. Tam nie panuje jakakolwiek kultura, zasady, reguły.

Zasadniczym wyznacznikiem tego programu jest to, że każdy może wziąć w nin udział. Serio. No chyba że sprawdzają czy ktoś ma jakąś broń czy niebezpieczne narzędzia czy cos... I co idzie za tym, że każdy może wejść i wypowiedzieć się? Ze często gęsto, pojawiają się ludzie wychodzący z założenia, że nie zna się, ale i tak się wypowie. Nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Po jednej, jak i po drugiej stronie. Doprowadza to do tak absurdalnych, bezsensownych, hamskich i idiotycznych wypowiedzi,że mój mózg czuje się jakby był przegrzany... serio... to jest bolesne dla kogoś, kto ma te minimum średnie wykształcenie.

Zaczyna sie od kolesia, opisującego 17 letnią bitwe z sądami, kasacjami. Po jego wypowiedzi, rozciągniętej niepotrzebnie za bardzo przez co styrany Janusz stracil eatek i tylko pamięta, że siedemnaście lat walczył w sadach zapytano posla opozycji: Dlaczego walxzycie z tą reformą? Pan posel opolzycji wyjaśnił, że to przykra sprawa, ze takich spraw jedt wiele i potrzebna jest reforma sądownictwa, ALE, nie przez rozwalenie trojpodziału wladzy.

Krzyki, Huki, poskomuna. Jak w lesie. A bo ten sędzia zrobił tamto, a bo ta kobieta 65groszy batonik, a bo sie nie oczysciło....

Postanowil odpoiwedziec ten koles od 17 lat : A WIESZ CO MOZESZ POWIEDZIEC RYŚKOWI, BO JA COŚ POWIEM, RYSIEK SAM SIE DO MNIE ODEZWAL PRZED WYBORAMI I STARTOWALEM Z WASZYCH LIST W WYBORACH....

WTF

W kazdym razie, dyskusja zchodzi na taki prawacki poziom, krzyczenie, sranie i tego typu tematy. ALE, kiedy na scene wchodzi on cały na biało, posel parti rządzącej, na scenie robi się cisza... On spokojnie, bez emocji, do swojego elektoratu daje 4 przyklady sędziów ktorzy zrobili coś tam a coś innego...

Temat troche ucichł, gdy ktoś coś krzyknął o Kaczyńskim, jego cytacie małego człowieka o mordach i innych takich...

Odezwala sie Ogorek, że chce sie odnieść...

Uuuu, bedzie riposta :ładna pani (osobiście : nieeee) bedzie bronić naszego pierwszego kawalera...

I tu następuje kolejny prawacki element tego formatu...

Padlo haslo o Mordach Kaczyńskiego.. Pociągnęli ten temat?

Ależ oczywiście.... poprzez ... i mówię tu całkiem serio... Materiale typu Tefałpis szkaluje Adama Michnika odcinek 37 sezonu 21...

Wiecie co... Ja współczuje tym pracownikom TVP... naprawde... oni tak tego Adasia nienawidzą a tyle muszą się go naoglądać... tyle starych taśm z Magdalenki 66 raz obejrzeć.... jakoś zawsze brakuje tych ujęć z Panem Lechem Kaczyńskim... Zawsze muszą obejrzeć o tym, jak Adaś by chciał Wałęsy Prezydenta i Kiszczaka ministra czegoś tam... Ale mają teraz nowość... Oto bowiem biedny pracownik TVP, bezbronny, można o nim rzec dziecko... zostało... zaatakowane przez tego Michnika... ZAATAKOWANE.. poprzez użycie słowa "#!$%@?". ZAATAKOWANE... Jakim cudem dmłodociany pracownik uszedł z życiem to ja nawet nie...


Już widzę miny tych, co montują w fabryce propagandy...

- No, Heniu, co dzisiaj??
- Ty, coś dla Ciebie.
- Szkalujemy lewacką Unie? Czy może "Policzmy glosy" Tuska?
- Nie, dzisiaj Michnik.
- Ja #!$%@?, Heniek, juz #!$%@? 5 raz w tym miesiacu montujemy... Co, magdalenka, odpieprz sie od generala czy zakonnica?!
- Ty, kurde, nie poznaje tego...
- Co to #!$%@? jest?
- Nie wiem... kurde, może zadzwonimy na góre? Może im sie coś popieprzyło...

Itd itd... strasznie smutne musi być życie montarzystów w obecnej " Publicznej"

ALE, tu element prawackości programu sie nie kończy, bowiem Ogórek dorzuca coś od siebie...

Ja wam powiem coś o atakowaniu... Byłam kandydatką na prezydenta i wiecie, kto najbardziej atakuje?! TVN, POLSAT, WIRTUALNAPOLSKA I GAZETA WYBORCZA!!!

tak tylko przypomne, padło pytanie o Mordy i kanalie, o których najbardziej znienawidzony blizniak w Polsce krzyczal w sejmie...

I to jest ten moment, kiedy losowo przeskakuje z jednej sceny na drugą, w poszukiwań tych creme de la creme prawackości, czyli totalne zaklinanie rzeczywistości. Wybrałem 3 z nich.:

Numero Uno

WOLNE SĄDY, WOLNE MEDIA
- TAK, tu są wolne media, i mogą państwo krzyczeć co chcecie!

Numero Dos

A bo to wszystko PiS robi bo Kamiński, Bo przyłębska czy coś tam, krzyknęła randomeowa klientka z tyłu.

Co na to nasza piękna pa i Ogórek?

A PRZEPRASZAM, AGDZIE BYLIŚCIE JAK OFE ZABIERANO??!!

[]

Numero Tres

Jakiś dziadek :TYCH sędziów trzeba powiesić!!!

Serio

Powiesić

I wiecie co bylo najgorsze? Brak dezaprobaty...

Sorry,na dzis wysiadam

I panietajcie o kulywowaniu #bojktotvpis.

#neuropa #polityka #tvpis #studiopolska #media #bekazpisu
  • 9
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Jak wygląda obecny przeciętny widz TVP? Styrany po całym tygodniu Janusz, który to chce się w sobotę wieczorem przy piwku dowiedzidć co tam się we świecie dzieje. Janusz, jako że cały dzień tyra w robocie to nie ma czasu oraz ochoty wykupować sobiw jakies specjalne pakiety telewizji cyfrowej. Wystarczy mu to, co hest w standardzie DVBt. Wiec siada z takim Piwkiem, i wita go uroczym uśmiehem Pani Ogórek.


@Goofas W tym miejscu
@Bode_Nie_Manuj: @Goofas: Rozkład inteligencji w społeczeństwie jest, jaki jest. Krzywej Gaussa nie oszukasz, połowa Polaków ma IQ poniżej setki i to do nich skierowana jest propaganda PiS. Tej drugiej połowie skóra będzie cierpnąć od słuchania disco polo w tvpis, ta pierwsza będzie krzyczeć: wasze ciarki to pogarda dla ludzi spoza "elit".

Tę retorykę znamy już z poprzedniego systemu, ten kult robotnika i socrealistyczną estetykę też.