Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocross #enduro

Przymierzam się do kupienia crossa/enduro, zamierzam nim głównie jeździć po lasach może później tor. Nie mam wielkiego doświadczenia z motorami, ale nie chce kupować nic słabego, żebym nie musiał zaraz zmieniać sprzętu. Co byście polecili? Najpierw chciałem kupić jakąś 125cc enduro, a teraz myślę o jakimś 4 suwie 250cc
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Messix podlasie, głównie lasy i płaskie tereny. Teraz mam na oku KTM 250 sfx 4t 2009r, tylko jak wygląda różnica w eksploatacji między enduro a crossem, dużo szybciej eksploatują się części?
  • Odpowiedz
@Dolzykk: EXC 125, EXC 200 jak masz zacięcie do szybszej jazdy, a jak nie to enduro 250 w 4T w sumie dowolne enduro, ważne żeby sprzedający mówił prawdę o stanie silnika.

Jak masz dużo podmokłego koło siebie to niska waga ma duże znaczenie, im bliżej 100 kg tym lepiej.

Ile chcesz wydać na samo moto?

Gx
  • Odpowiedz
@Dolzykk: ja bym jednak polecal enduro typu exc bo duzo lepiej sie jezdzi niz crossem

No i teraz sprzet do czego, bo jak jakies skakanie po klodach, przeszkodach itp to lepszy dwusow, 125, blizej 200

Anjak wiecej lasow, przelotow, polnych drog to 250 czterosow
Ja sam mam 450 i coz skakac idzie, jezdzi sie super, wazy malo w uj wiec malina :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gixaar liczyłem, że raczej zmieszczę się w 1000zl z ciuchami (nie licząc kasku), a egzemplarza szukam w Szwecji, tutaj szybciej szczerze mi opiszą motocykl
  • Odpowiedz
@Dolzyk:

Buty średnie to z 500, z zawiasem (a fajne są z zawiasem uwierz mi) koło 800, kolana ze 100-200 (długie, chowane w buty z zawiasem), zbroja jakieś 200-300, spodnie też coś kosztują choć pewnie można coś tanio i solidnie w sklepie z odzieżą roboczą. Kask byle miał dziób i daszek, reszta to pierdoły ale gogle to już warto z wymienną podwójną szybką.

Tu jest jeden sprzęt którego opis jest zgodny z prawdą, sprzedaje mój
  • Odpowiedz