Wpis z mikrobloga

Komunikacja miejska w #gdynia z punktu widzenia przyjezdnych to jakiś dramat. Znalazłem sobie połączenie na jakdojade, przychodzę na przystanek, brak automatu, pod dworcem głównym. W pojeździe brak automatu. U kierowcy tylko jakieś pakiety biletów ulgowych. xD wysiadłem i do celu podróży korzystając z ładnej pogody poszedłem pieszo. Na żadnym przystanku po drodze nie było automatu, w żadnym mijającym mnie pojeździe również. Słabo.
#trojmiasto #komunikacjamiejska
  • 46
@Adammik @Drmscape: U mnie (#koszalin) automatów nie będzie, bo nie drukują paragonów (co jak co, ale skarbówka u nas do takich rzeczy się czepia...). Za to u kierowcy można spokojnie kupić bilet (30min / 60min / 24h) u kierowcy lub w aplikacji GoPay. A niedługo także kartą w specjalnych kasownikach.
@Drmscape GOP też przyjazny nie jest, ostatnio wycofali ze sklepów bilety godzinne ze sklepów (albo na 3 miasta, co nie jest żadnym wyczynem tu żeby tyle przejechać), 24-godzinne tylko na kartę, za którą trzeba 5zl dodatkowe zapłacić chyba (kiedyś było 20zł..)

W automacie jest ten godzinny, ale automatów też zenujaco nisko jak na tak duża aglomeracje
@pawmie: a co, nie ma biletów aglomeracyjnych na całe Trójmiasto? SKMka jeździłem już kilka razy w przeszłości. Mógłyby być automaty gdzieś bliżej peronów, ale generalnie wspominam dobrze.
@elwino: nie wiem kiedy ostatnio korzystałeś ze zbiorkomu w Krakowie, ale tam teraz jest tak, jak opisujesz to dla Lublina, a nawet lepiej - automaty we wszystkich tramwajach, większości autobusow, gęsta sieć automatów na przystankach nie tylko w centrum. Ważna też jest skala. Lublin to dużo mniejsze miasto niż Kraków, czy tym bardziej Warszawa. Tabor dużo większy i sieć dużo gestsza.
@Drmscape: Gdynia to w ogóle komunikacyjna tragedia, ale Gdynianom tego nie wytłumaczysz, bo myślą, że wszędzie jest tak #!$%@? XD

Wydaje mi się, że niektórych dróg w ogóle nie mogą remontować, bo #!$%@? trolejbusy nie będą miały jak przejechać.
Obwodnica rano i popołudniu zakorkowana co drugi dzień.
Parkowanie w śródmieściu to jakieś nieporozumienie - gdyńscy urzędnicy chyba nigdy nie widzieli samochodu na oczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wypok_smieszne_obrazki: bilety możesz w kiosku kupić, albo łączony z skm, ewentualnie karnet u kierowcy i wyda ci resztę bez problemu, biletomatów jeszcze nie ma, ale trzeba pamiętać, że to nie jest miasto wojewódzkie gdzie są pompowane pieniądze na dużą skalę, a gdy w Warszawie, Krakowie czy Poznania wszyscy bujali się w Ikarusach do pracy, w Gdyni wymieniono całą flotę pojazdów, także już w latach 90-tych niskopodłogowy autobus był normą.
A komunikacyjnie
@wypok_smieszne_obrazki: Nie, nie ma wszechobecnych zulow, przynajmniej nie więcej niż w innych miastach ;) to samo liczy się sebixow, miasto raczej spokojne, teraz okres typowo wakacyjny więc może być więcej turystów co też wiąże się z kilkoma nieudogodnieniami jak większe korki itd no ale generalnie kilka lat swego życia tam spędziłam i uważam, że to jedno z najlepszych miast do życia.
@Drmscape: Nie trzeba kupować pakietów biletów, bo można kupić bilet godzinny. Za piątaka. Automaty nie są potrzebne, bo wiekszość osób ma bilety miesięczne, a jak nie mają, to wiedzą że bilet można kupić w każdym kiosku. Jak się czegoś nie wie, to wystarczy zapytać. To że w Warszawie są automaty, to nie znaczy że w każdym mieście są potrzebne. Handluj z tym.
@Jadzia: jak tam żyjesz i wiesz co i jak, to może ci się wydaje, że jest dobrze "bo więcej nie potrzebujesz". No ale się powtórzę. Jak trafiam na przystanek i mam chwilę do odjazdu, to nie mam czasu szukać kiosków, zabek, pytać kogoś co i jak. W okresie letnim trafia do Gdyni sporo turystów. Sami się pozbawiacie wpływów i to sporych. Jak ktoś wypoczywa powiedzmy w pasie od Władysławowa do Gdyni,
@Drmscape: komunikacja w Gdyni jest zajebista generalnie, poza tym jednym odpałem. Faktycznie, juz od x czasu powinny być biletomaty, niedawno poszło info, że już mają być w srodku w busach i trolejbusach
@hann: ale coś takiego jak sieć biletomatow, to nie jest coś, na co uzyskuje się finansowanie centralne. Z mojego punktu widzenia jest to oczywiste zaniedbanie. Szczerze, nie interesowałem się inwestycjami infrastrukturalnymi Gdyni, ale skoro taki Kraków, czy Warszawa uzyskują kilkuset milionowe dotacje z UE na nowy tabor (a pamiętać trzeba, że sam zakup taboru nie może być celem dofinansowania; należy wykazać, że dzięki niemu osiągnie się wymierne korzyści), to czymże byłoby
@Honegumi: nawet zakładając, że ta kartka wisiała (nie widziałem jej), to kierowca mógł zwrócić moja uwagę na nią, a nie mówić, że ma tylko jakieś pakiety ulgowych, gdy pytałem o normalne.
Poza tym to serio, nie da się usprawiedliwić braku jakichkolwiek biletomatow tym, że mogę sobie kupić bilet godzinny, którego nie potrzebuje za 150% ceny zwykłego biletu.
@Drmscape: to była uwaga dot. generalnie infrastruktury, a prawda jest taka, ze turyści do Gdyni przyjezdzją własnymi autami, albo SKM z której jest wszędzie blisko.
@janznetu: tak, bo jak przyjeżdżam na jeden dzień spontanicznie, to pierwsze co robię, to ściągam apke do kupna biletów, yhy.


Tak, ale czas na ściągnięcie apki "JakDojade" to znalazłeś mimo iż rozkłady masz na każdym przystanku a przecież "przyjechałeś tylko na jeden dzień" :-). Albo gdzieś jedziesz bez przygotowania i nie marudzisz że jest tak *ujowo bo nie wiedziałeś że tak jest albo sprawdzasz na stronie mpk co gdzie i jak
@Drmscape: tak to jest jak w spolkach miejskich siedza stare grzyby i pytanie za co biora kase. A no tak trolejbusy, powtarzam mamy trolejbusy! I kij z tego skoro cala komunikacja w trojmiescie to dramat. Chcesz pojechac z osiedla w gdansku na osiedle w gdyni, ktore nie lezy przy skm? Szykuj sie na 2h atrakcji i wydanie ok 12 zl.
@Peperomia: po co angażować ludzi w tak prostą czynność jak kupno biletu? postawić maszynę do sprzedawania tego, udostępnić obsługę płatności kartą/gotówką i tyle. Dodatkowo powinny być montowane w autobusach i tramwajach, tak jak w innych miastach np. Poznań, Kraków. Dostępne całodobowo, bez żadnych większych problemów a w dodatku turyści też mogą kupić bez znajomości naszego języka, więc po co te kioski?
@morteusz mieszkałam w Gdyni, napisałam "kiosk" żeby ułatwić autorowi kupno biletu. Może z tym pomysłem napiszesz do odpowiedniej instytucji. Jak już mówiłam mieszkałam w Gdyni i wiem jak wygląda sytuacja.