Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem pismo od ZAiKSu z informacją, że jeśli importuję (niezależnie czy z czy spoza UE) pamięci masowe, w tym karty pamięci, to jestem zobowiązany do płacenia ZAiKSowi 0,47% ich wartości. ZA CO KUWA?! Karty sprzedawane przeze mnie na 99% nigdy nie będą zawierały treści dźwiękowych audio. Powstały wyłącznie do zapisu wideo w profesjonalnych kamerach, ale ustawodawca tego nie przewidział. Do tego jeszcze rejestratory-0,87%. Cóż z tego że znów do kamer, że RAW, że Hołdysa to na oczy nie zobaczy. Ehhhh.
#oswiadczenie #firma #przedsiebiorczosc #zaiks #holdys #gorzkiezale
  • 10
  • Odpowiedz
@xetrov: generalnie przerabialismy w pracy jazdę z zaiksem. Jak już zdecydowalismy sie zlikwidować radio zaczęli przychodzic kontrolerzy od innych praw autorskich. Gosciu podawal sie ze jest od sprawdzania czy muzyki z plyt czasem nie sluchamyXD
  • Odpowiedz
  • 1
@diarrhoea: idąc tym tropem sprzedawcy samochodów powinni płacić składkę OC do Państwa, bo kierowca który kupi od nich samochód moze złamać prawo i zrobic komuś krzywdę.
  • Odpowiedz
  • 1
@Orwell1984: co wiecej, dolicz do tego opłatę recyklingową za towar, oddzielną za pudełko w jakie ten towar spakowałem i dorzuć jeszcze opłatę środowiskową za wykorzystywanie samochodu w firmie.
  • Odpowiedz