Wpis z mikrobloga

Mam tutaj pytanie głównie do #neuropa. Dlaczego na tych marszach "oddolnych" w stylu kod, czarne marsze, parasolowe marsze, protesty Kijowskiego, wszędzie gdzie niby chodzi o dobro Polski i Polaków zawsze ale to zawsze pojawiają się flagi Unii Europejskiej? Pytam poważnie, co one mają przedstawiać? Teraz też te wszystkie świeczkowe protesty jak patrzę po zdjęciach obsadzone są ludźmi, którzy dumnie trzymają flagi europejskie, o co z tym chodzi?

  • 28
  • Odpowiedz
Ci biedni ludzie naprawdę myślą, że PiS chce wyjść z Unii Europejskie


@DobrotliwyAlbert: się zaskoczysz, jak wyjdzie. Moze nie za tej kadencji, ale jeśli wygrają kolejną - wielu (zwłaszcza starszych) miłosników PISu mówi o "tej okropnej UE". A przecież nie można zawieść własnego elektoratu.
  • Odpowiedz
@Miedziany_Brodacz: mają przedstawiać przynależność Polski do cywilizacji zachodu. Jestem jak najbardziej za tymi flagami ale Polskich flag powinno być więcej. Na pisowskich marszach to powinny być flagi unii euroazjatyckiej dla podkreślenia że pisowskiej Polsce bliżej do Mińska niż do Brukseli.
  • Odpowiedz
Wyborcy PiS tak jak i politycy są, byli i będą zdecydowanymi zwolennikami UE. Jedyną polską partią antyunijną od lat pozostaje Korwin.


@DobrotliwyAlbert: znani mi wyborcy PISu (i słuchacze RM zarazem) liczą, że PIS pokaże swoje "prawdziwe oblicze" w tej materii.
  • Odpowiedz
@Miedziany_Brodacz: polska jest małym krajem socjalistycznym. unia europejska jest ogromnym tworem socjalistycznym. ponieważ większość społeczeństwa chce być trzymana za rączkę i czytać napisy "uwaga: parzy" na pudełkach zapałek, naturalnie lgną oni do największego źródła zamordyzmu, które potrafią znaleźć. podobnie działa to też na komuchów pisowskich - co prawda tow. kaczyński ma socjalistyczną grawitację dużo mniejszą niż unia europejska, ale jego przydupasy są dużo bliżej niego.
  • Odpowiedz