Wpis z mikrobloga

# 387 #pratchettnadzis

- Czasami wydaje mi się, że można całe życie wędrować po dysku i nie zobaczyć wszystkiego - westchnął Dwukwiat. - A teraz okazuje się, że są jeszcze inne światy. Kiedy pomyślę, że mogę umrzeć i nie widzieć nawet setnej części tego, co bym chciał, czuję się, no... - Urwał na chwilę. - Chyba pokorny. I bardzo zły, naturalnie.

Kolor magii
  • 33
  • Odpowiedz
@Meyru: Pomijajac samo odwiedzanie roznych miejsc, to ten fragment przypomina mi o innej rzeczy. Jestem pewien, ze kazdy z nas ma przynajmniej jedna rzecz, w ktorej czulby sie spelniony, ale nie jest zagwarantowane, ze na nia kiedykolwiek trafimy. Co jesli ktos z nas kochalby sport, ktory powstanie za 200 lat? Co jesli ja spelnialbym sie w jakims niszowym hobby, na ktore nigdy nie trafie?

Na szczescie jeszcze jestem mlody i mam
  • Odpowiedz
@FeniEnt:

- Wiesz, co jest największą tragedią tego świata? - Ginger wcale nie zwracała na niego uwagi. - Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet
  • Odpowiedz