Wpis z mikrobloga

Smuteg. Jest sobie ruski #postrock owy zespół Aesthesys, który niestety nie jest zbyt popularny ale tworzy bardzo przyjemną muzykę. Jakiś czas temu usłyszałam utwór pewnego rapera XXXTENTACION - Never i zastanawiałam się chyba z pół roku skąd znam ten podkład instrumentalny. Przeszukiwałam komentarze pod utworem, przeszukiwałam wszystkie znane mi zespoły, próbowałam wyszukiwać po muzyce i no nie mogłam znaleźć. Do tego stopnia, że zaczęłam wierzyć, że może to bardzo podobny utwór do jakiegoś który znam i mi się tylko wydaje. Ale ostatnio słuchając wyżej wspomnianego zespołu na YT i mając włączone autoodtwarzanie pojawił się w końcu TEN utwór. Weszłam na profil facebookowy Aesthesys by zobaczyć czy ktoś o tym napisał (jakoś podświadomie założyłam, że ten raper nie miał praw do tego utworu) i znalazł się tam taki oto wpis.
Tak więc sam zespół nie chce za bardzo nic z tym robić, a szkoda. Uważam, że to bardzo niesprawiedliwe wykorzystywać mało znany zespół by zarabiać na jego muzyce podpisując się pod nią, dlatego postanowiłam tym wpisem zrobić małą reklamę ruskom. Moim zdaniem warto zapoznać się z ich twórczością :3


#muzyka #ambient
  • 3
Nie wiem jak działają komentarze na yt, ale pod utworem Never zalinkowałam do oryginału i jak na razie tylko ja widzę komentarz. Z incognito już nie mogę go znaleźć ;_;


@chrominancja: shadowban. Tylko autor widzi komentarze i myśli, że jest ignorowany. Nawet tutaj na wykopie są shadowbany (a przynajmniej były)