Wpis z mikrobloga

Komunikacja z #dhl to jest jakiś dramat.
TL;DR


Pewna firma wysyłała mi część do maszyny, montaż nie jest prosty, a o 18 ma ruszyć produkcja więc nadali w piątek paczkę z dostawą do godziny 9.00
Dochodzi godzina 12.00 a kuriera nie ma więc dzwonię do nadawcy, a ten zarzeka się, że paczkę wysłał w piątek i jeszcze dodatkowo informując kuriera o tym, że paczka pilna i do 9.00 ma dostawa. Kurier powiedział coś w stylu
- ok, ok, będzie pan zadowolony.
Dostałem od nadawcy jeszcze numer przesyłki i numer kuriera.

Sprawdzam ten numer na stronce i co? I info, że paczka będzie dostarczona do godziny 18.30.
No zajebiście.

Myślę, że normalnym jest w tej sytuacji znalezienie kontaktu do dhl i wyjaśnienie sprawy i info o której mniej więcej kurier będzie.
Powodzenia xD

Stronka DHL to jepany labirynt gdzie i tak ostatecznie trafia się na "formularz kontaktowy" - złe mam z tym doświadczenie więc brnę przez ten labirynt dalej.

Jest!! po 20 minutach znalazłem numer telefonu!

Dzwonię i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że po drugiej stronie jedyne co można usłyszeć to automatyczna sekretarka w stylu "aby sprawdzić stan twojego śmiesznego konta wybierz 3", a gdy dobrnie się do sprawdzenia statusu dostawy to ma się nadzieję, że wreszcie usłyszy się człowieka.
Taki wuj xD
Super high advanced technology odczyta twój numer przesyłki, który powiesz do słuchawki, a następnie pani Ivonka odczyta formułkę, którą możesz przeczytać na stronie wprowadzając ten sam numer...
czy w DHLu pracują jeszcze jacyś ludzie? w sensie czy to już jest taki transportowy skynet?

Kurier był o 15.00. Jednak nadawca trochę nawalił bo jedyne co zrobił to na liście przewozowym napisał "Dostawa do godziny 9!!!" jak się oczywiście okazuje to nie wystarczy bo zamawiając kuriera trzeba jednak wybrać odpowiednią opcję. Nie zmienia to faktu, że kurier odbierając paczkę mógł zwrócić na to uwagę.
#zalesie #truestory #kurier #dhl
  • 3
@LucLac nie ma tu żadnej winy kuriera. Doręczenie do 9 jest dodatkowo platne a kurierzy wyjeżdżają z terminala w dhl zazwyczaj po 9. Nadawca wysłał Ci zwykła paczkę a nie z zastrzeżeniem do 9. Są specjalne osoby które wożą paczki do 9, to że w uwagach było że chcesz paczkę do 9 nic nie znaczy jak nie ma usługi.
@MichalQ20: to jest jasne - nie mam za złe DHL, że nie dostarczyli paczki do 9.00 bo to nie jest ich wina. Mi się rozchodzi o komunikację z tą firmą, a raczej brak komunikacji. Sprawę udało mi się wyjaśnić dopiero gdy spotkałem kierowcę.