Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, jak miałem 12 lat to miałem marzenie.
Chciałem mieć motorynkę. Nie żaden skuter, tylko prawdziwą motorynkę, taką jaką jeździł na wsi mój tata, jak był młody. Zbierałem kilkanaście miesięcy, odkładałem każdą złotówkę od babci i w końcu uciułałem na Rometa Pony M2 w bardzo dobrym stanie. Zapłaciłem 700 zł - pamiętam to jak wczoraj. Miałem kumpli na skuterach i motorynkach, pojeździliśmy dwa lata i potem "potwór" trafił do piwnicy.
Było to 15 lat temu.
Dzisiaj schodzę do piwnicy rodziców, patrzę, a ona stoi jak ją zostawiłem.
Było to prawie 5,5 tys. dni temu.
Wygląda świetnie, w baku dalej jest paliwo. Kable trochę się zestarzały, a w oponach zeszło powietrze.
Mam wolne to chyba ją wyciągnę i odpalę!
Z ciekawości zerknąłem na allegro i olx na części i teraz widzę, że taki Romet zamiast 700 zł warty jest nawet 3 tys.! O kurde, wprawdzie mam to gdzieś, liczy się dla mnie, że dalej jest ze mną.
Jak jednak o tym pomyślę, to za gówniana zrobiłem dobrą inwestycję :))


#motocykle #motorynki #motoryzacja
J.....m - Słuchajcie, jak miałem 12 lat to miałem marzenie. 
Chciałem mieć motorynkę...

źródło: comment_I688nSD5wT5go8NtEPtItyBUr5qNG203.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@JestemPsem: O stary szacuken ! Ja miałem Simsona S51 4 biegowego (Comforta), kumple mieli Jawki, Motorynki Komarki i inne. Ehh to były piękne chwile gdzie człowiek więcej siedział przy naprawach niż na jeździe. Ale podstawy mechaniki co się nauczyłem to moje : D
  • Odpowiedz
@JestemPsem: wylej to paliwo, wypłucz bak (paliwem) i wlej nowe zanim odpalisz.
Plus nie szkodzi wymienić/dodać filtr paliwa za grosze jakby jakiś syf miał do gaźnika wlecieć.
  • Odpowiedz
@bocznica: nie, jak go kupiłem to już chyba nie był zarejestrowany. Chyba nie został przerejestrowany, już nie pamiętam. Na pewno mam wszelkie papiery od umowy kupna po kartę pojazdu i jakieś inne. Muszę poszukać. Pamiętam, że miałem go zarejestrować za gówniarza, ale tego nie zrobiłem.

@MotoKubaPL: jak wyżej.

@chromato: @fstab: Macie rację, teraz to może być tragedia jakby ten syf zassało. Dzięki za radę.

@Hyakinthos: 50ccm
  • Odpowiedz
@JestemPsem: Dodatkowo o ile nie jest zalana do pełna to przeczysc czyms bak od środka bo pewnie zardzewiał. Ja odkręcałem bak wrzuciłem kilka kamieni do środka i nim czepałem, takie prymitywne piaskowanie ale sporo rdzy wytłukło
  • Odpowiedz
  • 0
@JestemPsem miałem taką samą tylko że jaasno zieloną. Rodzice mi kupili taka stan igła, jak nauczyłem się jeździć na rowerze : p jeździłem tym gównem po całym osiedlu, a raz jak matka mnie spotkała parę km od domu jak już dojeżdżałem do aleji krakowskich w Warszawie (mieszkałem wtedy pod Warszawą) to po tamtym niestety ją sprzedali XD
  • Odpowiedz