Wpis z mikrobloga

Dobra wszyscy walą hejt ostatnio to na #uber to na #taxi #zlotowy więc opowiem jak moja przygoda we #wroclaw wyglądała na weekend. Szybki powrót do domu z centrum (św mikołaja) w sobotę godzina około 2 w nocy, odpalam aplikacje #uber a tam kilka wozów w okolicy i kalkulacja na 36-42 PLN za 5,5 km! Myślę sobie #!$%@? dzwonie po złotowe. Pierwszy telefon #wicar 40 minut czekania więc odpada. Następny telefon #taxigrosz będzie za 10-15 minut więc biorę w ciemno. Po dojeździe na miejsce do zapłaty 15 PLN. Janusz z wąsem nawet spoko miły itp nie zrobił mnie w ciula ani nie pobił ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślę że z uberem jest trochę jak z #xiaomi na wykopie gdzie każdy je wielbi a nie zawsze jest takie zajebiste.
  • 24
@Typowy_Furman: ja ostatnio nie zdążyłam na nocny, następny miał być po godzinie, więc podbiłam do taksiarza - powiedział, że będzie mnie to kosztowało 70zł. Jakiś obok stwierdził, że to wyjdzie taniej, czyli jakieś 60zł. Pojechałam uberem za 30zł XD
Różne kwiatki się zdarzają i w taxi, i w uberze, niech każdy jeździ czym chce, ale uber dla mnie wygrywa wygodą w zamawianiu i ceną podaną z góry. Dodatkowo odechciewa mi się
@Typowy_Furman: jaki hejt znów? Moje przygody wyglądają zwykle podobnie do @klinodaktylka: zamawiam taksówkę jak już bardzo potrzebuję, ostatnio chorego niebieskiego musiałam do domu dostarczyć sprawnie i mpk nie wchodziło w grę. Taksówki - ok 30 zł za przejazd z dworca Mikołajów do centrum, uber ok 15. Tak samo w innych miastach jest to wygodne - masz ubera to nie szukasz pół godziny taksówki, która nie zrobi Cię w #!$%@? (lokalni
Mnożnik jest b.dobrym rozwiązaniem - wiadomo, że są godziny szczytu i nie ma tyle aut ilu jest chętnych. Dzięki mnożnikowi mam jakiś wybór (zamiast próbować się 40m dodzwonić na taksówkę) - mogę poczekać chwile dłużej (app daj znać ze ceny spadły) albo mieć droższy przejazd za to od razu. Proste i klarowne (wszystko jest wiadome z góry).
@Little_Juice: ryba i wicar pokazywały, że najbliższa wolna taksówka będzie za ok 20 min, Uber był w 5 - to też często ma znaczenie. Nie zrozum mnie źle, czasem korzystam z usług taksówek, zwłaszcza tych wymienionych, ale też zdarzało mi się, że akurat jak potrzebowałam, to były jakieś nieziemskie czasy oczekiwania - wtedy szukam dalej. No i wciąż aktualny argument o przejazdach po "nie swoim" mieście.
@Typowy_Furman: jeśli wracałeś z MG, to "rozdawali" tam też jakieś kody dla iTaxi ze zniżką 50%... ale nie wiem ile to wychodziło w praktyce... Uber niestety nie nadaje się na "godziny szczytu" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Prism2772: w razie co Ryba w apce też wylicza cenę przed kursem i trzyma się jej nawet jeśli taksometr pokazał więcej
@Typowy_Furman: jaki hejt znów? masz ubera to nie szukasz pół godziny taksówki, która nie zrobi Cię w #!$%@? (lokalni wiedzą, a przyjezdni są zdani na łaske Janusza), tylko odpalasz apkę i wiesz co i jak.

uber ma dużo zalet i korporacje taksówkarskie powinny się od niego uczyć (choćby kalkulacja ceny przejazdu przed kursem w aplikacji)

@StaryZdzich: właśnie taki. Ja opisałem tylko moja "przygodę" z weekendu.

Nie raz nie dwa jeździłem