Wpis z mikrobloga

Czy mogę bezpiecznie używać telefonu do tetheringu, aby udostępniać internet dla laptopa, przez 10h dziennie? Czy jednak to za dużo i telefon może się przegrzać?
Oczywiście nie pobieralbym cały czas danych przez te 10h z jakichś torrentow czy coś w tym stylu. Nieraz zostawiam też lapka włączonego na 2h. Albo bym akurat w danej chwili oglądał film. Ale generalnie chciałbym, żeby mimo tego telefon cały czas udostępniał łącze laptopowi. Telefon to LG K8.
#internet #internetmobilny #telefony #smartfon #tethering #komputery
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@Sweet_acc_pr0sa
@PyraPrzeznaczenia
A używacie dwóch kart SIM? Mam dwa telefony, każdy z dual SIM i nie wiem co będzie lepsze: używać jeden osobno do tetheringu drugi do normalnego użytkowania, czy sprzedać jeden fon i w drugim mieć dwie karty: jedna stricte do internetu, drugą do dzwonienia ( na której i tak mam 10GB) swoją drogą
  • Odpowiedz
@ciepla_deska_klozetowa: ja używam 2 kart sim, jedna do internetu, druga do dzwonienia i w sumie jest ok, chociaż czasem jest niewygodnie jak z kimś gadam i chcę coś szybko sprawdzić w internecie, wtedy nie mogę

jak miałam możliwość kartę od internetu trzymac w modemie to i tak tam nie trzymałam tylko w telefonie

ale może lepiej sam sprawdź jak Ci jest wygodniej
  • Odpowiedz
  • 0
@PyraPrzeznaczenia hm ale w sumie, gdy nie używasz tetheringu, to możesz wyłączyć dane na karcie od neta i na szybko coś sprawdzić używając internetu z karty do dzwonienia. Ewentualnie gdy ktoś do Ciebie dzwoni a Ty akurat udostępniasz net, to sprawdzić coś na laptopie. Dobrze mówię czy się mylę?
  • Odpowiedz
@ciepla_deska_klozetowa no mogę sobie na ten czas zamienić kartę w ustawieniach ale jak chce się tak szybciutko to wtedy to i tak zajmuje za dużo czasu :p
I ja sobie udostępniam właśnie na laptopa więc laptop też jest zależny od tego wszystkiego

To rzadko się zdarza no ale zdarza się

Popatrz jak Ci wygodniej bo może akurat 1 telefon wystarczy
  • Odpowiedz
@ciepla_deska_klozetowa ja sobie najczęściej udostępniam po kablu to wtedy i tak mi się ładuje telefon

A jak po wifi bez ładowania to wydaje mi się że sporo baterii idzie, ale rzadko tak robiłam więc najlepiej dopytać na mirko jeszcze

Ale jak telefon ma leżeć to można go i tak podłączyć do ładowania to byłoby ok
  • Odpowiedz