Wpis z mikrobloga

@boguslaw-de-cubalibre: Kolejne dodruki już nie będą się wiele różniły, została poprawiona jedna karta. Obrazki na kartach już zostaną, planszetki zostaną wypraskę #!$%@?. Można kupować już teraz te resztki co zostały albo poczekac na kolejny dodruk i oszczędzić 10zł
Grałem 2x i polecam :) Bardzo dużo sposobów na zbudowanie sobie silniczka do robienia punktów, mnogość kart gwarantuje regrywalność, calkiem dużo klimatu jak na eurogrę. Jedyne co mnie zniechęca, to potrzeba przeczytania na samym początku ok. 10 kart i wybrania sobie kilku - gwarantowane zniechęcenie dla mniej ogranych osób, bo oni jeszcze do końca nie wiedzą jak to działa, gdzie to się zazębia itd. Powinny być jakieś gotowe zestawy kart na pierwszą
@polwac korporacje w sumie tak dużo nie dawały moim zdaniem. Kluczowy jest dobór kart i tu przydałaby się pomocna dłoń dla świeżaka :) np. Startowe 5-6 kart, które faktycznie się przydadzą we wczesnej grze.
@PanBekon: albo niebieski miał strasznie specyficzne karty, albo źle budował swoje lasy, raz zaczęty należy kontynuować ;) +ile za/gdzie zamawiałeś te wkładki graczy?
@b3r53rk3r: pomyliło mi się i myślałem, że początkującym ciężko wybrać jedną z wielu korporacji. Jeśli chodzi o karty na start to faktycznie nie jest to może na początku proste dla nowych graczy, ale moim zdaniem terraformacja jest właśnie jedną z gier, których troszke trzeba się nauczyć. Dodatkowo nowy gracze mogą grać tymi standardowymi korporacjami, gdzie na starcie nie muszą kupować kart i dodatkowo mają ich dużo na starcie na ręce bo
@Ajlson: Cytat z instrukcji:
"Obszar zieleni. Gracz musi umieścić obszar zieleni obok innych posiadanych obszarów (o ile to możliwe). Jeśli obok obszarów gracza nie ma wolnego pola albo też gracz nie ma na planszy żadnego obszaru, może umieścić nowy obszar zieleni na dowolnym z dostępnych pól."

My rozumiemy to tak iż las możemy postawić nie tylko obok drugiego lasu ale także obok miast czy innych lokacji z kart jak np. kopalnia.
@PanBekon: dokładnie tak, nie jest wymagane, żeby obszar zieleni był koło obszaru zieleni. Przecież głównie chodzi o to, żeby jak najlepiej rozbudowywać zieleń wokół swoich miast( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mam natomiast inną zagwozdkę. Czy można obszary zieleni budować na obszarach zarezerwowanych dla oceanów? Czy na tych polach nie można nic innego budować?