Wpis z mikrobloga

@garniturowiec: w skrócie z google " Blisko 80% leasingobiorców wybiera leasing operacyjny. Przemawiają za nim prostota oraz większe korzyści podatkowe."

Wynajem się nie opłaca, to jest po prostu wygodne, nie musisz dbać i przejmować się o samochód, bo po 3 latach (czy tam na ile weźmiesz) oddajesz i nic Cię nie obchodzi. Dobre jest to w sytuacji w której wiesz ze chcesz co określony czas brać po prostu nowy samochód.
  • Odpowiedz
@garniturowiec: ja mam wynajem długoterminowy i moim zdaniem to spoko rozwiązanie, jak chce się mieć dużo lepsze auto w podobnej cenie raty co w leasingu tradycyjnym - wszystko dzięki wysokiemu wykupowi na koniec - ja mam bodajże wykup 60%, więc tylko 40% ceny spłacam w ratach - potem zamierzam auto wykupić za gotówkę i sprzedać na wolnym rynku, bo zyskam na tym jakieś +/- 15 000 zł. Auto kosztowało 110
  • Odpowiedz
@mesrs123: tak, jasne - chodziło mi po prostu o to, że w tradycyjnym leasingu masz wyższą ratę, a więc i wyższe koszty co miesiąc - niższa rata przy wynajmie = niższe generowane koszty i niższy VAT do odliczenia.
  • Odpowiedz