Wpis z mikrobloga

Czy jakiś mirek zna się może na prawie budowlanym i mógłby mi wyjaśnić kilka kwestii?

Czy budowa domku do 35 m/kw na zgłoszenie możliwa jest na działce tylko budowlanej czy każdej?
Jak się liczy 35 m/kw zabudowy, po obrysie podstawy czy skraju dachu?
Czy taki domek może mieć fundament czy musi stać na bloczkach?
Czy mogę tam podłączyć media?

W internecie trudno cokolwiek znaleźć w tej kwestii poza reklamami firm budowlanych i bywają sprzeczne informacje
#budownictwo #prawo #budujzwykopem
  • 16
@Sepzpietryny jeżeli chodzi o budowę na ogródkach działkowych to nikomu nie zglaszalem bo nie ma wymogu (zmiana w regulaminie rod w styczniu 2016). Liczyłem obwód po fundamencie. Dach jednospadowy do 4m wysokości a dwu do 5. Mam wodę i prąd wewnątrz. Może mieć fundament-lałem beton jak zły.
@Sepzpietryny: zadaszony taras już raczej się włącza.

Włączając powierzchnię zadaszonego tarasu do powierzchni zabudowy przedmiotowego obiektu PINB uwzględnił stanowisko Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu zawarte w uzasadnieniu wyroku z dnia 14 listopada 2012 r., sygnatura akt IV SA/Po 524/12


źródło
@Sepzpietryny: właśnie patrzyłem. To ograniczenie dotyczy altan ogrodowych na ROD

altanie działkowej – należy przez to rozumieć wolno stojący budynek rekreacyjno-wypoczynkowy lub inny obiekt budowlany spełniający taką funkcję, położony na terenie działki w rodzinnym ogrodzie działkowym, o powierzchni zabudowy do 35 m2 oraz o wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich, przy czym do powierzchni zabudowy nie wlicza się tarasu, werandy lub ganku, o