Wpis z mikrobloga

Ciekawe jak będzie wyglądał Bonucci w zestawieniu z Musacchio czy Romagnolim. W Juventusie miał żelaznych partnerów, zgranie między nimi stanowiło ich największą siłę bo każdy z osobna miał swoje wady. Najbardziej na tym wszystkim ucierpi oczywiście Juventus, ale moim zdaniem i sam Bonucci może sporo stracić.

Nie chcę żeby to zabrzmiało że przemawia przeze mnie jakaś gorycz bo potrafię zrozumieć dlaczego przeszedł właśnie do Milanu ale myślę że całkiem możliwe że Leo może stracić swój status jednego z najlepszych obrońców na świecie, przynajmniej na jakiś czas. Milan to na ten moment "tylko" bardzo obiecujący projekt a nie poukładana drużyna, niech świadczy o tym fakt że Leo ma być tam kapitanem. Nie chcę nic odbierać Romagnoliemu ale to jeszcze nie ta sama półka co Chiellini czy Barzagli, nie mówiąc o Musacchio. Bonucci będzie miał w Milanie do zrobienia sporo roboty z której w Juve był częściowo zwolniony. Ale ma jeszcze czas, sporo czasu, tak jak ja żeby się przyzwyczaić do jego widoku w czarno-czerwonej koszulce.

No i z perspektywy kibica Juve - jak już musiał zostać we Włoszech i musiał odejść z Juve to lepiej żeby to był Milan niż Inter czy Napoli. Jak się okazało plotki o Cardiff coś w sobie miały i szatnia została przewietrzona. Szkoda tylko że musiało mu wtedy tak #!$%@?ć, będzie go brakować.

#juventus #acmilan #seriea
  • 22
  • Odpowiedz
@Minieri: wlasnie bylem bardzo ciekawy jak TY skomentujesz ten transfer, cos jest w tym co mowisz, ale jak widac ciezko przewidziec jak to bedzie wygladalo w obydwu druzynach bo przejsciu tego zawodnika, ciakwie sie zapowiada liga(ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Pustulka: Niby tak, ale jakby spojrzeć to Juventus 11/12 też miał w swoich szeregach sporo nowych piłkarzy - Pirlo, Lichtsteiner, Vidal, Vucinić i oczywiście niezapomniani Matri i Padoin ( ͡º ͜ʖ͡º) a sezon ukończyli bez porażki. Z tym że różnica była taka że Juve miało już jakąś podstawę w postaci Buffona, BBC i Marchisio a w Milanie teraz kompletna rewolucja.
  • Odpowiedz
@Minieri: o ile obrona Milanu wygląda teraz bardzo solidnie, to zastanawia mnie jak będzie wyglądała sytuacja w ataku. W środku pola raczej będzie grać duet Kessie - Biglia, ale co dalej? Czy Calhanoglu+2 napastników, czy może 2 skrzydłowych (Jack i Suso) + napastnik
  • Odpowiedz
@chalmi: Raczej będą grać tym drugim wariantem, akurat Bonaventura i Suso to byli piłkarze na których w zeszłym sezonie generalnie narzekać nie było można.
  • Odpowiedz
o ile obrona Milanu wygląda teraz bardzo solidnie, to zastanawia mnie jak będzie wyglądała sytuacja w ataku.


@chalmi: z informacji wynika, że Milan chce kupić jeszcze napastnika.
Nazwiska, jakie padają to: Belotti z Torino (za ok. 60 baniek + karty Nianga i Paletty) i Aubameyang z BVB, który jest wychowankiem Milanu (a jego ojciec jest skautem w AC Milan) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz główna misja to
  • Odpowiedz
Najbardziej na tym wszystkim ucierpi oczywiście Juventus

@Minieri: Ale jak poważna to będzie strata? Kasa jakaś wskoczyła, a jak z grą? Obrona jest mocna, wskakują do drużyny młodzi, a zadania rozgrywania przejdą w całości do pomocy.
  • Odpowiedz
@Minieri:
Wiesz, cały dzień chodzi za mną ten transfer co by nie było niespodzianka dla kibiców zarówno Juve jak i milanu. I też zastanawiam się czy bez odpowiednich partnerów w obronie da radę. Co mogę o Leo powiedziec to że jak zespół gra w ataku, ofensywnie, to Leo dzięki swoim podaniom jest najlepszym środkowym obrońcom na świecie, ale w defensywie to swój status zawdzięcza zagraniu z kolegami. W Milanie może udowodnić
  • Odpowiedz
@Minieri: Cały Milan będzie teraz zagadką. Ale motywację Leo rozumiem. Może właśnie o jego ambicje chodziło, o to że był częścią kolektywu, a ma ambicje bycia liderem. Przyjdzie, dostanie kapitana, będzie mentorem młodszych od siebie graczy na dorobku, będzie nimi kierował. Miałem obawy, że Milan ma za mało doświadczonych piłkarzy, nawet żałowałem że nie zakręcili się wokół jakiegoś prawdziwego weterana, jak choćby Puyol, którego wartość piłkarska może by nie była już
  • Odpowiedz
@push3k-pro: @nucleo: Juventus zawsze łatał straty ważnych piłkarzy, prędzej czy później. Jak po finale w Berlinie odeszli Vidal czy Pirlo to wszyscy stawiali Juve na straconej pozycji a tymczasem udało się po raz kolejnyc dotrzeć po finału zaledwie 2 lata później. Aż tak bardzo strata Leo mnie nie martwi bo wiem że idzie nowe w postaci Ruganiego teraz i Caldary za rok.

o to że był częścią kolektywu, a ma
  • Odpowiedz
Ale powiedz tak szczerze jak się czujesz po tym transferze jako najbardziej znany kibic Juventusu na wykopie. Bo ja osobiście czuje się rozwalony, cos we mnie pękło, znów coś straciłem. Ogólnie dziwne uczucie, bo pamiętam serie B, byłem na swoim pierwszym meczu na zywo z Napoli, potem Serie A i wielkie nadzieje, a potem większe jeszcze rozczarowanie. I nagle przyszedł nowy stadion, dawny kapitan jako trener i wszystko się zmieniło, po prostu
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Tak, na ten moment zostaje w Atalancie.
@nucleo: Biorąc pod uwagę te wszystkie doniesienia o całej sytuacji z Cardiff to jestem zdania że mimo wszystko jego odejście nie jest wcale takie złe jak może się wydawać. Jeśli to wszystko prawda to musiał odejść albo Bonucci albo Allegri i pewnie też Dybala. Wybór jest prosty. Jedyny problem że Leo musi zostać we Włoszech i wzmocni rywala, dużo lepszym scenariuszem byłby
  • Odpowiedz