Wpis z mikrobloga

Pomoże ktoś ? kupiłem nowy telewizor panasonica 55 cali 4k. Włączam z pendrive film w full hd cały o rozdzialce 1920x1080 a aspect ratio wywala mi taki na tv ze są paski na gorze i dole. Nie moge nic zmienić na tv wlasnie. Są 2 rodzaje aspect do wyboru przy tym filmie ale obydwa są identyczne . Nie da się tego jakoś rozciagnąć w ustawieniach filmu lub na komputerze zmienić coś, żeby na tv był na full screenie ?
#technologia #telewizja #panasonic #film #informatyka
  • 4
@radd00 nie ma nic takiego. Przynajmniej nie widzę. Nie da sie jakos zmienic na stale aspect ratio w pliku? Jakims programem lub cos na komputerze zeby bylo ustawione jako orginalnie tak jak mowisz 2,35-2,40:1?
@xDOlejxD: Nie wiem za bardzo jaki program się do tego nada najlepiej (darmowy Freemake Video Converter powinien sobie poradzić), ale wiem że taka operacja zajmie sporo czasu - pewnie 2h to jest minimum. No i opcje masz dwie - albo przycinasz obraz, co nie jest dobre, albo go rozciągasz, co jest jeszcze gorsze.

No i nie możesz go przekonwertować do 2.40:1, bo już prawdopodobnie w tym (albo podobnym) formacie już jest,