Wpis z mikrobloga

@houk: super pomysł, fajnie, że Ci się chciało i zrobiłeś co zaplanowałeś, ale.... nad spawaniem to jeszcze popracuj :)
Od pierwszego razu ładnego spawu nie położysz, ale po pierwsze młotek spawalniczy do odbijania żużla, po drugie szlifierka kątowa z gruuubą tarczą i równasz. I chyba prąd spawania trochę za mały, bo przetopu tam nie widać.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Nie od razu rzym zbudowano :D Dzięki za rady, moja spawarka ma prąd maks 80A i spawałem elektrodami 2,5. Kumpel mówił że za długi łuk trzymałem. Następnym razem (a jest w głowie kolejny projekt) będzie pewnie lepiej.
  • Odpowiedz
@houk: uuu, jeśli masz 80A max, to ciężko będzie takie profile pospawać porządnie, zmień ją jak najszybciej, choćby na Dedrę 160A - droga nie jest, a bardzo się nią fajnie spawa.
  • Odpowiedz
@houk: jak łuk za długi to możesz sobie złapać za elektrodę w połowie, albo opierać elektrodę na wolnej dłoni, wtedy łatwiej prowadzić spaw. Szlifuj elementy przed spawaniem na skos tak żeby na miejscu gdzie będzie spaw mieć rowek V. Wtedy możesz zrobić 2-3 spawy jeden na drugim z ładnym przetopem i nawet te 80A wystarczy.
I lepiej przygotujesz sobie materiał tym łatwiej się spawa.
  • Odpowiedz
@houk: poszukaj na youtubie "tig finger", jak masz kawałek koca gaśniczego to możesz sobie zrobić. Niesamowicie ułatwia spawanie elektrodą.
  • Odpowiedz
@hepihipi: Znajdź czas i zrób. Działa bardzo dobrze. Trzeba pojeździć trochę żeby dokładnie wyczesać, ale sporo wygodniej i szybciej niż ręcznie. Mi to też dużo zajęło, ale dziś żałuję, że nie zrobiłem wcześniej.
Mam TwinCut-a od Castle Garden świeżo po remoncie.
https://www.wykop.pl/wpis/25065741/remontujzwykopem-kosiarka-kosiarka-po-prawie-20-la/

Tu brałem sprężyny, fajne bo podwójne i dają 2 rzędy.
https://www.olx.pl/oferta/palec-zagartajacy-zagarniajacy-poznaniak-sprezyna-sprezynowy-siewnika-CID757-IDkwEze.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=3637229846
houk - @hepihipi: Znajdź czas i zrób. Działa bardzo dobrze. Trzeba pojeździć trochę ż...

źródło: comment_lzrIDWgTdDNelny9afacktFUnXiWz8JS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hepihipi: Z części jakie Ci będą jeszcze potrzebne to 1 profil stalowy zamknięty 3m 40x30x3 mm i jeden profil 3m 10x10x2 mm do ciągania. Sprężyn kupowałem 25 sztuk. Korzystałem jeszcze z płaskownika 40x5 mm do zrobienia uchwytu i haka w traktorku, bo mój nie miał, a podejrzałem jak wygląda kupny do niego za jedyne 53 funty.
  • Odpowiedz
@houk: Hak to nie problem, bo robiłem przyczepkę do niego i mój traktorek ma coś takiego już. Profile też. Tylko czas trzeba znaleźć :) Ale już mnie przekonałeś, chociaż ja nie mielę trawy tylko wszystko zbieram i nie do końca jestem pewien, czy to mi potrzebne. No ale sobie zrobię aby po prostu zrobić cokolwiek :)
  • Odpowiedz