Wpis z mikrobloga

#praca #urzadpracy #staz #prawo #pytanie #przegryw #depresja #programowanie

Dobra widzę #!$%@? są ucieszone że mają murzyna za friko odnośnie tego wpisu
https://www.wykop.pl/wpis/25235781/pytanie-decyzja-depresja-przegryw-lekarz-praca-dob/

Załatwiłem badania, zapłaciłem i taraz typ chce oddać mi z tych badań(wziął fakture)
Po przerwie chce się ulotnić na dobre i czy bede musiał oddać mu te pieniądze które mi oddał za badania?
Jeśli pójde i nie wróce to skąd mam wziąść moje 6zł zarobione w tym #!$%@?łku firmowym? od urzędu żeby dali mi hajs czy od pracodawcy?

jezu robie jeszcze chyba za 3.50 na godzine beka w #!$%@? xD

Co trzeba umieć żeby dostać się na staż jako programista bo może bym startował gdzieś
  • 31
@mmdnnn: no ale jesteś w pracy i chcesz się ot, tak ulotnić? i jeszcze liczysz na jakąś wypłatę? no przecież tak nie można xD i grozi Ci utrata statusu bezrobotnego z brakiem możliwości rejestracji przez jakiś czas. wydajesz się strasznie nieodpowiedzialny, to co, nie wiedziałeś za ile będziesz pracować?
@mmdnnn: z tego co na szybko czytam to tak, za badania będziesz musiał oddać i jeszcze to jest taki program że urząd pracy za Ciebie płaci pracodawcy? bo jeśli tak to jeszcze to będziesz musiał oddać xD masz jakąś umowę? przeczytaj ją sobie najlepiej bo tak to ciężko wróżyć...
ale spokojnie bym się spodziewała że oddanie kasy za badania byłoby jak najbardziej logiczne w tym przypadku zielonko
@noelo_cohelo: po co? nie mam zamiaru #!$%@?ć za 3.50 i to w dodatku że jesli nie pójde bede musiał oddać ten cały hajs co oni bedą chcieli mi dać.. #!$%@?ło ich do reszty..
A matke to coś #!$%@?ło z tym stażem niech sama sobie #!$%@? #!$%@?
@mmdnnn:
Co wypadałoby umieć:
- system kontroli wersji oprogramowania
- wzorce projektowe oraz umieć je stosować
- podstawowe algorytmy
- złożoność obliczeniowa kodu
- znać dobrze język programowania, czyli obejrzenie tutoriala na yt i przeczytanie ksiązki nie wystarczy
- umieć debugować kod
- pisanie testów jednostkowych, integracyjnych, ciągła integracja kodu
- deployowanie aplikacji
- mieć jakieś pojęcie o komputerach, umieć połączyć się na zdalny serwer, podstawy linuxa
- znać dobre zasady
@mmdnnn: xD no to teraz się dowiedziałeś że nie masz ochoty pracować za 3.50? wcześniej na to nie wpadłeś? jeżeli tylko będą chcieli Ci dać a nie dadzą to chyba nie będziesz musiał oddawać.. nie jestem pewna czy dobrze Cię rozumiem ale chyba tutaj akurat nie tracisz a za badania i tak będziesz musiał oddać... to znaczy nie brać zwrotu chyba w tym przypadku
@Philopolemus_Fronius: no właśnie nieprawda, uczysz się wtedy! taka mała firemka co właśnie miała politykę brania ludzi z ulicy po kosztach i szkolenia ich. niedarmowy, za 1500 netto na umowie-zlecenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwsze 2 miesiące tylko a potem lekko lepiej choć to też zależało od miesiąca. ale to jest właśnie problem żeby zacząć w tej branży. widocznie dostrzegli we mnie potencjał ( ͡° ͜ʖ
@noelo_cohelo: nie wiem ile bede zarabiał, chciaiłem z 12zł na godzine mieć.. ale czytając posty to z 850 moze bede miał. mam taki zapłon jak w traktorze ruskim..
No znaczy mi nic jeszcze nie dali więc luz pod tym względem..
szkoda jednak tej kasy co dałem na te badania ale dobra #!$%@? z tym;/
Mam iść do tego urzędu czy olać i czekać na list od nich zę jestem usunięty?
@mmdnnn: nie no, ja bym nie szła, nie ma po co chyba. jeśli to pierwszy raz nawalasz to na 90 dni Cię chyba usuwają bez możliwości ponownej rejestracji. ale beznadziejnie zrobiłeś że nie wiedziałeś w co się pakujesz ;p za staż z UP się dostaje stałą kwotę 120% zasiłku dla bezrobotnych, także jasne, mało ale przydaje się dla totalnych sierot które same nie potrafią nigdzie się zahaczyć żeby nabrać doświadczenia (
@Philopolemus_Fronius: jasne ale trzeba też zachować jakąś równowagę - nie zawsze ktoś może sobie pozwolić na siedzenie pół roku kamieniem w domu i naukę, czasem trzeba właśnie przyjąć jakiś staż/robotę za psie pieniądze. tak mi się wydaje że najlepiej zaczynać na praktyce i przy okazji coś robić pożytecznego niż sama nauka dla nauki