Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich. Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o iOS. Mam iPada mini 2. Chcialbym zrobić backup. Zrobiłem przez iTunes. Jednak chciałbym też zrobić kopie na iCloud. Jest dostępne 5GB. Jednak są już dwie kopie - iPhone 5S(2,5GB) oraz ten iPad(2,4GB) kopia ze stycznia 2017. Widzę, że jest możliwość usunięcie tej kopii. Jednak boję się, że później będę miał problem z utworzeniem nowej. Czy przy tworzeniu kopii wymaga hasło do Apple ID?
Dodatkowo - Czy wymazanie urządzenia wykasuje je również z Find my Phone?
Dzięki za podpowiedzi.
#ios
  • 13
@drakkainen82: archiwizacja odbywa się automatycznie przy połączeniu wifi o ile tej opcji nie wyłączyłeś.
W ustawieni -> iCloud -> archiwa możesz wymusić archiwizację w danym odpowiadającym Ci momencie.
Usunięcie kopii zapasowej nie usuwa urządzenia z Find my iPhone, możesz wyłączyć to ręcznie również w zakładce iCloud.
Tyle w temacie :)
@drakkainen82: w takim razie darmowe 5GB to niewystarczający pakiet - prawdopodobnie archiwizujesz tez bibliotekę zdjęć i wideo. Lub po prostu nagromadziły Ci się dane obydwu urządzeń, poprzedni backup sumował się do Ok 4.9GB.
U mnie sama moja siódemka zabiera 3.4GB. Do tego dochodzi drugi telefon i 20GB fotek.
Za 0.99€/msc jest 50GB, sam tą subskrypcje posiadam.