Wpis z mikrobloga

przez 3 ściany w bloku i telewizor na drugim końcu pokoju .. w hd


do 200 zł

@Kotlet_Rybny: myślę, że się rozczarujesz, ktokolwiek by Ci czegoś nie polecał. Jeśli nie masz możliwości przeciągnięcia kabla, to zainteresuj się technologią PLC - internet z przez gniazdko. Za 200zł powinieneś jakiś zestaw tplinka wyrwać, a spokojnie ciągną one 250 MBit/s. W tym możesz sobie załatwić zestaw z końcówką wifi, specjalnie pod telewizor.
@RRybak: Tzn te 3 ściany trochę przesadziłem. W sumie są dwie cienkie ściany i drzwi które cały czas i tak są otwarte. W linii prostej wyjdzie jakieś 10 metrów. To może w pokoju w którym jest tv postawić jakiś Access Point?
Wyjdzie nawet taniej niż router. Teraz mam asusa za stówkę i przy tv są 2 kreski wifi.
@Kotlet_Rybny: wszystko zależy od budynku i otoczenia. Ja mam router za 400zł, ale przy konstrukcji stalowej po dwóch ścianach sygnału praktycznie nie ma. Tańsze routery gubiły się po jednej ścianie :/
Kombinowałem z extenderami, wzmacniaczami, access pointami itp. Wszystko jakoś rwało i na dłuższą metę się nei sprawdzało. Skończyłem na PLC z końcówkami WiFi i teraz jest dobrze, cały lokal ma pełne pokrycie.
Nie upieram się przy tym - po prostu