Wpis z mikrobloga

Jakieś opinie na temat najtańszych namiotów arpenaz z dekatlona, np tego typu:
https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz-3-os-id_8322006.html
?

Ogólnie nie wymagam szaleństw, mają sie zmieścić 2 osoby i bagaże (to powinno dać radę), no i ma nie przeciekać w razie deszczu. Chyba łatwo się domyślić też, że szukam raczej budżetowej opcji, a nie dla turystów-neofitów.

Na stronie sklepu opinie są niezłe, ale wiadomo jak to jest. Kupiłbym jakiś najtańszy z allegro, ale myślę, że jednak taka duża 'firma' w jakikolwiek sposób robi testy jakości i faktycznie przeciekać nie będzie.
Aha, i czy 3kg to dużo jak na coś takiego? Pewnie i tak w sklepie go chwilę ponoszę, to zobaczę czy bardzo ciężki, ale opinia z zewnątrz też byłaby spoko.

#namiot #decathlon #woodstock #turystyka
msichal - Jakieś opinie na temat najtańszych namiotów arpenaz z dekatlona, np tego ty...

źródło: comment_OJ5bVkH92YxxuWeLyyMM6psZAj1jsoTm.jpg

Pobierz
  • 16
@msichal: bierz, nie przejmuj się. Parę lat temu testowaliśmy tego typu namiot w wersji najbardziej budżetowej, tj. biedronkowe :)
Przetrzymał ulewy, a na drugi rok tylko delikatnie na szwach przeciekał. Wymieniliśmy jednak na większy, bo jeździmy co roku.
Więc wiesz... Skoro biedronkowy podołał, to Decathlon na pewno da radę ;)
@msichal: Już lepiej coś takiego: https://www.decathlon.pl/namiot-2-seconds-easy-2-id_8347885.html
Na Woodstock idealny, przeżył póki co 3. Nawalony po podróży wyrzuciłem go z pokrowca i sam się rozłożył. Tylko śledzie trzeba wbić. Nie przemaka, mieszczą się 2 osoby i nawet cały materac welurowy 2 osobowy zmieściłem. Jedyny minus to taki, że przenosi się go w formie koła a nie walizki, więc w transporcie niewygodny.
No i ze składaniem trzeba rozkminić na spokojnie przed wyjazdem bo
@msichal:
Z Decathlonem to spryciarze nie podają przemakalności w standardowej w branży jednostce (XXXX mm/m2) tylko wymyślili sobie swoją jakąś L/godz/m2, więc ciężko oszacować, jak jest z tą przemakalnością, bo trudno o jakiś benchmark a nie ma żadnej metody, żeby przeliczyć litry/h na wysokość słupa wody.
A że tylko Decathlon używa tej swojej jednostki -- to ciężko powiedzieć, co to znaczy.

Tak na czuja -- 200L/m2/h wydaje się niepokojąco mało, ja
@srxx: @Pepeb: @graf_zero: @DFENS: @aschar: Dzięki za opinie.

Jak jest duszno, to trzeba się wygramolić ze środka :P

A jeśli chodzi o to, że namiot zwykły jak tysiące innych - miałem nieprzyjemność korzystania już kilkukrotnie z różnych 'zdobycznych namiotów od rodziny itd. i zawsze były jakieś problemy z nimi...

@karpadoor: Te to właśnie mają chyba tyle samo wad, co zalet. No i raczej 2 osoby +
A jeśli chodzi o to, że namiot zwykły jak tysiące innych - miałem nieprzyjemność korzystania już kilkukrotnie z różnych 'zdobycznych namiotów od rodziny itd. i zawsze były jakieś problemy z nimi...


@msichal: Jakieś są zawsze - w końcu to namiot.
@msichal:
Ja miałem już kilka namiotów w życiu -- przy tej standardowej skali -- to wiem, że absolutne minimum na polskie warunki to 2000mm, ale przy lipcowych ulewach, gdzie są ciężkie krople i wiatr -- to może przeciekać.

A tu -- po prostu nie rozumiem tej skali, jak googlałem -- nie ja jeden i po prostu nie ma przelicznika i nie wiadomo, co to jest te 200l/m2/h. Czy wytrzyma kapuśniaka, czy
@GreenRanger: @aschar: Spoko, pewnie kupię, nie pierwszy raz jadę na brudstok, więc trochę wiem o realiach :)

@Polinik: No właśnie na taką opinię liczyłem, bo jeśli chodzi o te parametry 'na sucho', to nie wiem czy i tak bym im ufał, szczególnie kupując jakiś tani namiot na allegro...
@msichal:
Spoko, ale moją opinię tak właściwie to można sprowadzić do "w przypadku Decatholona to ni #!$%@? nie wiadomo, ile deszczu namiot wytrzyma". :(
Może np. 200l/m2/h to jak 800mm standardowej, a 400l to już odpowiednik 4000mm.
Ale nie wiem, nie znalazłem żadnego przelicznika, żadnej tabelki ani porównania.
Wrodzona podejrzliwość każe mi wnioskować, że te namioty przeskalowane do standardu nie powalałyby na glebę.
@msichal: Nie mam akurat tego modelu, ale mój wygląd ma taki sam, tylko, że kosztował 30zł z yuska i przeżył 3 woodstocki i kilkanaście innych biwaków i za miesiąc będzie na 4tym.