Wpis z mikrobloga

Witam.
Chciałem się zapytać czy podczas omijania wysepki autobusowej z czerwonej kostki trzeba sygnalizować to kierunkowskazem na rynku w Krośnie na ulicy Stanisława Staszica. Na google maps jeszcze nie ma zaktualizowanych zdjęć i nie widać tego tworu ale dodałem zdjęcie. Dodam że droga jest jednokierunkowa o dwóch pasach które są rozdzielone liniami przerywanymi aż do tego znaku ''strefa zamieszkania''. Według mnie trzeba to sygnalizować bo zmieniasz kierunek jazdy i wgl. ale nie ma tam rozdzielonych pasów ruchu już na tej kostce a co w sytuacji gdy skręcasz na skrzyżowaniu w prawo a ja przed zatoką dam kierunkowskaz w lewo bo omijam a egzaminator mi to zaliczy jak błąd? Wiem że po manewrze trzeba zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru ale z interpretacją egzaminatora może różnie bywać.
#przepisydrogowe #motoryzacja #prawojazdy #prawo #motocykle #krosno
Ignacy1995 - Witam.
Chciałem się zapytać czy podczas omijania wysepki autobusowej z ...

źródło: comment_TC4bq8q8jND95LuvwlLq1SNYyAfGfk8b.jpg

Pobierz
  • 10
@xann: No ale właśnie na kostce nie ma już dwóch pasów ruchu. Ale jak mówisz że trzeba co też tak uważam to tylko mnie upewniłeś. Wielkie dzięki ;) swoja drogą w Krośnie jest pełno źle oznakowanych dróg/skrzyżowań :c
@Crea hute przejął syndyk jakoś funkcjonuje jeszcze co do samego miasta to po 15 latach jest kolosalna różnica wracaj Mirku to przy okazji napijemy sie piwka :)
@fdsgvf-vfdbd rozmawiałem ostatnio ze znajomym i twierdził że nadal syndyk siedzi na tym, rzadko bywam w Krośnie odkąd wyprowadzilem sie do rzeszowa a mediów krosnienskich nie śledzę na bieżąco