Wpis z mikrobloga

Kosmiczny przegląd tygodnia I

Wpadłam na pomysł, że fajnie by było robić co tydzień taki astronomiczny przegląd w którym będę wrzucać krótkie opisy newsów i linki do artykułów na ten temat. Dajcie w komentarzach znać co o tym sądzicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W kierunku Merkurego poleci kolejna sonda

Europejska Agencja Kosmiczna i japońska JAXA ogłosiły, że wspólnie planują na 2018 rok wysłanie sondy BepColombo w kierunku Merkurego. Jej głównym zadaniem ma być przeprowadzenie badań, które wyjaśnią dlaczego najmniejsza planeta naszego układu sprawia wrażenie kurczenia się. Poza tym zostaną przeprowadzone poszukiwania wulkanów i śladów lodu na powierzchni, co pozwoli nam dowiedzieć się więcej o składzie i ewolucji Merkurego.

W kierunku Merkurego poleci kolejna sonda
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W naszej galaktyce mogą być miliardy nieudanych gwiazd

Wedłgu najnowszych badań, które zostały przeprowadzone za pomocą należącego do NASA teleskopu WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer) w naszej galaktyce znajduje się około 100 miliardów brązowych karłów. Na dwie inne gwiazdy przypada prawdopodobnie jeden brązowy karzeł. Trzy razy więcej niż do tej pory podejrzewano.

Sto miliardów brązowych karłów w Drodze Mlecznej
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rosjanie chcą konkurować ze SpaceX

Rosja, wraz ze swoją efektywną flotą rakiet, przez długi czas była wiodącym graczem na światowym rynku wynoszenia satelitów. Ostatnie niepowodzenia przy startach Sojuzów i Protonów nie pomagają, ale obecnie największym zagrożeniem dla rosyjskiego prymatu jest SpaceX.

Rosyjskie plany pokonania SpaceX
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Awaria rakiety Long March 5

Próba startu rozpoczęła się o 13:23 z kosmodromu Wenchang na wyspie Hainan na południu Chin. Największa obecnie stosowana chińska rakieta nośna miała wynieść eksperymentalnego satelitę telekomunikacyjnego Shijian-18, który miał testować m.in. silnik jonowy nowego rodzaju. Awarii uległ pierwszy stopień rakiety pod koniec piątej minuty lotu.

Awaria rakiety Long March 5
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Najszybsze gwiazdy w Drodze Mlecznej pochodzą z innej galaktyki

Grupa astronomów wykazała, że najszybciej poruszające się gwiazdy w naszej galaktyce – przemieszczające się z prędkością pozwalającą im na ucieczkę z Drogi Mlecznej – w rzeczywistości pochodzą z dużo mniejszej galaktyki krążącej wokół Drogi Mlecznej.

Najszybsze gwiazdy w Drodze Mlecznej pochodzą z innej galaktyki
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trzeci start SpaceX w ciągu 12 dni

Po raz dziesiąty w tym roku SpaceX wystrzeliło rakietę Falcon 9 i bezpiecznie umieściło ładunek na orbicie. Start odbył się 6 lipca, o godzinie 01:38 czasu polskiego (5 lipca, 23:38 UTC) z historycznej platformy startowej LC-39A w Centrum Kosmicznym im. Johna F. Kennedy’ego na Florydzie

Satelita Intelsat 35e umieszczony na orbicie

#kosmicznapropaganda #eksploracjakomosu #ciekawostki #astronomia #kosmos #technologia
O.....Y - Kosmiczny przegląd tygodnia I

Wpadłam na pomysł, że fajnie by było robić...

źródło: comment_ucytAy58GYiJEQTTzqt4BqK2PpWKmyGy.jpg

Pobierz
  • 21
@OCISLY

Ostatnie niepowodzenia przy startach Sojuzów i Protonów nie pomagają


Wiesz co to za niepowodzenia? Nie żeby niepowodzenia rosjanów szczególnie mnie interesowały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jasne róbcie tak dalej, kiedyś kopalem w poszukiwaniu informacji, ale znalazłem blog Florydziaka i z lenistwa zaczynam i kończę na nim. Teraz Ty dziewczę podasz mi cała resztę na tacy i całkiem się rozleniwię, może jeszcze mi to na audiobooku poślij, żebym wzroku nie przemęczał.
Żartuje robisz świetna robotę. Masz jakiegos chłopaka łódeczko ?