Wpis z mikrobloga

Jaki jest sens posiadania portfela #bitcoin skoro każdy może przejrzeć historię twoich transakcji zaszytych w blockchain? To tak jak mieć konto w banku i dawać każdej firmie u której coś kupujesz podgląd twojej historii konta.
  • 29
  • Odpowiedz
@kpvWYYnUU4: no ale powiedzmy że publiczne sklepy będą udostępniać swój adres BTC czy jak to się tam nazywa na swojej stronie WWW. Teraz jeśli robię transakcję z innym sklepem albo ktoś mi przelewa BTC to zna mój adres BTC i będzie mógł łatwo odnaleźć moich kontrahentów z historii. Np. sklep z dildo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W normalnym banku masz tajemnicę bankową dzięki czemu nikt nie
  • Odpowiedz
@kf_x: ale w sytuacji kiedy świat przeszedłby tylko na kryptowaluty i nie będzie można anonimowo doładować takiego portfela ani zamienić na gotówkę to wszystkie operacje doładowania oraz konsolidowania portfeli będą jawne. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu -> do mojego portfela.
#!$%@?ąc już od tego że żadne poważne korporacje się na to nie zgodzą żeby wszystkie ich transakcje były jawne do wyśledzenia.
  • Odpowiedz
@kf_x: @majorponury:

kolega major ma racje, bo sklep wystawia swoj adres na ktory ma być wpłata. Potem kupujący przelewa ze swojego adresu i każdy to widzi. Tez mi się to rozwiązanie nie podoba z ujawnianiem tych adresów. Nie wierze, że przy każdej transakcji sklep zmieniał by adres, niektore sklepy maja tysiace dziennie... Niby anonimowość ale każdy może sobie to ogarnąć jak się postara
  • Odpowiedz
@majorponury: zalecane jest korzystać z adresu tylko raz, zatem każdy kto ci wysyła pieniądze dostaje inny adres do wpłat. Dzięki temu różni wpłacający nie są w stanie dowiedzieć się ile łącznie bitcoinów posiadasz.

@kf_x: mylisz pojęcie portfela z adresem. Portfel to zbiór adresów, do których posiadasz klucze prywatne. Jeden portfel może mieć dziesiątki adresów i jeżeli cenisz sobie prywatność, z każdego z adresów możesz korzystać tylko raz.

@
  • Odpowiedz
@swango: przykladowo masz firme na allegro i setki rzeczy sprzedajesz dziennie. Na obecna chwile place paypalem i srodki trafiaja po sekundzie na jego adres ktory jest podany dla wszystkich. Jak zrobisz to z adresem bitcoina ktory chcialbys zmieniac przy kazdej transakcji? Recznie nie da rady.... musialbys jakies skrypt wprowadzac ale wtedy to juz jest ingerencja innych
  • Odpowiedz
@johnmorra: to po prostu po kliknięciu "kup" każdy kupujący dostaje wygenerowany nowy adres. Sprzedający dodatkowo wie od kogo pochodzi każda wpłata i może ją przypisać do transakcji.
  • Odpowiedz
@swango: z moich wojaży po całym bożym internecie wynika że paper wallet to jedyne bezpieczne miejsce na przechowywanie waluty. niewygodne, ale jedyne słuszne. +zaszyfrowane hasło i nawet kradzież kartki nam nie straszna
  • Odpowiedz
  • 3
@kf_x nie byłbym taki odważny. Co z drukarką? Niektóre mają wbudowaną pamięć druku. Przypadkowo sprzedasz komuś drukarkę razem z kluczem i masz problem.

Co jeśli paper wallet nie został wygenerowany całkiem losowo, gdyż ktoś majstrował przy algorytmie PRNG? Właściciel narzędzia może ponownie wygenerować "losowy" klucz prywatny i przejmie twoje środki.
  • Odpowiedz