Wpis z mikrobloga

Szukanie mieszkania w #warszawa to jest jak gra w totolotka xDDD

Fajne mieszkanie? Lokalizacja OK? Przyjmuję studentów? #!$%@? #!$%@? CZYNSZ DWA MILIONY, PŁAĆ TY SŁOIKU Z TANIEGO SZKŁA BIEDAKU JEDEN XD No ale okej, już mi się powoli kończyły nielimitowane rozmowy bo obdzwoniłem całe OLX, gumtree i inne gównoportale (zadzwonili z orange czy nie chcę drugiego telefonu, żebym mógł rozmawiać z dwoma osobami jednocześnie, grzecznie odmówiłem), znalazłem spoko mieszkanie, z duchem PRL ale na zdjęciach wyglądało do przeżycia - jedziem. #!$%@? uberem bo miłej pani się spieszy na spotkanie a my #!$%@? z drugiego końca wawy, najbliższy autobus za 30min a nie byłem zainteresowany trzydziestoma przesiadkami. Przyjeżdżamy na miejsce, po chwili wchodzi ona - cała na biało. Było to mieszkanie w bloku, normalne, polskie osiedle, przywitały nas dwaj podchmieleni panowie koczujący na podblokowej ławeczce już chyba którąś godzinę, co kwadrans przewijał się jakiś seba. Wbijamy na ostatnie piętro, otwierają się drzwi zwiastujące wymarzone mieszkanie, wchodzimy do środka? I co? I GÓWNO XD #!$%@? szafki, antyczne dywany, podłoga nosząca ślady stada słoni, łazienka całkiem okej ale jakby ktoś nasrał i nie spuścił swojego trofeum to nie byłbym zaskoczony xD, łóżko na którym bałbym się usiaść a co dopiero zasnąć, zapach babci w całym mieszkaniu. Niewątpliwie największą zaletą tego mieszkania był domofon. XD W salonie meblościanka z końcówki lat 60, nie otworzyłem jej bo gdy tylko ją dotknąłem to zaczęła wydawać agonalne dźwięki.

Dobra, przeżyje, aż takiej biedy nie klepę, pracę mam, ze znajomym mamy pewną kwotę na wrzucenie w mieszkanie, #!$%@? się te stare meble, zmieni się renesansowy żyrandol pokryty trzynastoma warstwami rdzy, kurzu i zażenowania, możliwe, że odnowi się ściany, od razu będzie więcej chętnych jak stąd #!$%@?. NIE, #!$%@? #!$%@? WŁAŚCICIELKA NIE MOŻE I NIE CHCE WYRZUCIĆ MEBLI, ALBO MIESZKASZ W TEJ KAPLICY CZASU ALBO #!$%@? XD

Pomijam w #!$%@? fajnych ofert które okazały się scamem, bo musisz się zarejestrować, zapłacić 200zł, dać się wyruchać w dupę i wtedy masz dostęp do zdjęć w jakości lepszej niż 320x240px i w ogóle szansę zobaczenia mieszkania xD

Fajne trzypokojowe mieszkanie? Nie dla studentów, #!$%@? XD #!$%@? z tego, że jesteś wypłacalny, sprzątasz, dbasz, nie nosisz znamienia pato a mimo to przez jakichś sebków sporo fajnych mieszkań odpada bo z góry jesteś naznaczony #!$%@? i właściciele myślą, że będziesz imprezował, chlał i malował gównem po ścianach. Super wynajem bulwo XD

Nigdy nie sądziłem, że z pracą pójdzie gładko a z mieszkaniem będą takie jaja. XD

Ehh, szukam dalej.

#heheszki #takbylo i #takaprawda #studbaza
  • 14
@Moty: Dzięki. Ja cały czas szukam ale naprawdę ciężko znaleźć złoty środek oraz mieszkanie ze spoko właścicielem który będzie otwarty na pewne zmiany. Podobno właśnie okres wakacyjny jest spoko na szukanie, na ten moment nie mogę się z tym zgodzić.
@mugenDeath: Z doświadczenia (szukałem mieszkania na Śląsku w wakacje) wiem, że wcale tak nie jest. Niby mieszkania się już zwalniają ale też sporo osób zaczyna szukać. W Warszawie mieszkania szukałem na przełomie kwietnia/maja. Ja już od paru dobrych lat tułam się po wynajmowanych mieszkaniach, niestety. Najlepszy właściciel to taki, który mieszka daleko i widujesz go tylko, kiedy trzeba coś obgadać/naprawić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chociaż na studiach
@mugenDeath: po szukaniu mieszkania w Dublinie szukanie mieszkania w Warszawie wspominam z sentymentem.

Dublin:
1. Ogłoszenie wchodzi na daft.ie (takie ich domiporta, gratka, otodom) o 16:00, o 16:20 uaktualniony opis, że już nie przyjmują nowych zgłoszeń na oglądanie.
2. Pensja 2500€ netto to dobra pensja, ale jeśli chcesz wynająć kawalerkę to za mniej niż 1300€ nie ma szans.
3. "Spacious open plan" = pokój 8m2, pod ścianą szafki kuchenne, przejście i
@mugenDeath: ja szukam domu w uk. Oplaty na start:
-oplata za credit check 120 funtow
-100 check in fee
-50 od isoby #!$%@? wie na co
-170 za podpisanie umowy
-depozyt
-czynsz

Do tego meble bo mieszkania zwykle puste poza kuchnią. No i inne koszta typu zmiany w OC samochodu itp. Aha i polowa domow juz nie aktualne ale agencja 'przypadkiem' zostawila ogłoszenie, także możesz sie zarejestrowac za kilkadziesiat funto i