Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja
Witam. Muszę w końcu wymienić moje poczciwe BMW, spokojnie wolę zezłomować mimo że jeździ niż żeby trafiło do jakiegoś Seby ( ͡° ͜ʖ ͡°) i muszę kupić coś w miarę ekonomicznego do 15k z racji, że nie będzie garażowane (planuje wyprowadzkę) i nie chce żeby mi ktoś zarysował coś drogiego.

Szukam sedana/hatchbacka do miasta, średnie spalanie (wszystko będzie lepsze od mojego BMW że średnią 12l), wymagania to klima i fajny komputerek pokładowy oraz wielofunkcyjna kierownica. No i oczywiście fajny wygląd.

Dostanę coś lepszego od Mazdy 3 lub 6?
  • 17
@Bambro: halo, a po co rezygnować z takiej pięknej marki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) może e30 w kombiku 1,6 z klimą? ostatnio widziałem ogłoszenie na jednej z grup na face, chyba niecałe 10k za taki egzemplarz, na zdjęciach całkiem ładnie wyglądała, może by wymagała drobnego wkładu ale za taką kasę to i tak byś się mieścił w budżecie :) szukaj po grupach na facebooku :)
@Bambro: Blacha w Mazdach to jest poziom Poloneza, albo nawet gorzej xD Jak jest ładna = robiona, albo z ciepłych krajów bez zim. Gnije wszystko, podłoga, progi, nadkola, kielichy, drzwi, znajomemu w 3 BJ nawet słupek A przy szybie zgnił xD Nawet jak znajdziesz ładną to trzeba robić konserwację co 1-2 lata, albo nie jeździć w zimie i trzymać w garażu bo zgnije w momencie, jak dla mnie to skreśla całkowicie
@AllOver odpadają z powodów wizualnych niestety, ale dzięki, może coś jeszcze?

@Qster44 chętnie, ja kocham BMW ale to są dość drogie auta a potrzebuje czegoś co będzie jeździć, wyglądać i czego mi nie będzie szkoda zostawić na noc na parkingu

@Eternit_z_azbestu no i klops wystraszyles mnie, a takie piękne te auta xd

@robertx no to Ci zaufam i poobczajam, słyszałem że w oplach plastiki trzeszczą
@Bambro: Mają kilka niedoróbek, ale za to - przynajmniej z mojego doświadczenia -to niezawodne samochody. Rodzice swoją astre mają 24 lata, ostatnio kupili nowy samochód - też astre, mój pierwszy samochód był Astra, no i teraz rozglądam się powoli za kolejną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bambro: e30, drogim autem ?! xD panie, części do tego to na śmietnikach leżą sprawne xD no chyba, że chcesz rarytasy jakieś to wtedy płacisz złotymi cebulionami, ale taak to paaanie, w gazie, w dieslu, małe duże pojemności, klima, abs, w turaskach, sedanach, mówię Ci, 2h przeglądania facebuczka i coś będziesz miał, albo lepiej daj ogłoszenie, czego szukasz auto samo Ci się znajdzie :) wiem bo sledzę giełdy dzień w dzień
@Bambro: to może się przekonasz do Opla i spojrzysz na Vectre C/Signum. Jak Ci się Japończyki podobają to można się już rozglądać za Accordem VII z początków produkcji, choć tu przydałoby się tak ze 3k więcej.
@Bambro: Te wszystkie matoły co piszą o mazdach to się naoglądali filmików gimbusów na tubie. Szukasz 6tki albo 3tki, która jest w dobrym stanie i bez rudej, 6tke najlepiej polifcie bo mają już lepsze blachy. Robisz konserwację i masz na lata spokój...
@Inkwizycja: no i tutaj w sumie leży problem, bo czytałem sporo o Mazdach, napalony byłem konkretnie na 6 i większość opinii wspomina o wychodzeniu rdzy... Mógłbym to uznać za wymysł ale nie kiedy występuje u 90% użytkowników. Byłbym w stanie to jakoś przeboleć bo szukam auta na 3-4 lata max ale nie wiem czy nawet w tak krótkim czasie nic nie wyjdzie żebym mógł go później sprzedać a nie złomować.