Wpis z mikrobloga

Cześć!

Jak zobaczyłem w swoim profilu na wykopie, że jestem tu już ponad 11 lat, to poczułem się jak dinozaur.

Chociaż regularnie przeglądam wykop, to rzadko kiedy się udzielam. Dziś mała odmiana i organizuję #rozdajo.

Postanowiłem założyć firmę programistyczną www.expans.io zgodnie z zasadami turkusowej firmy. Prowadzę na ten temat (i ogólnie na tematy startupowe) bloga www.turkusowystartup.pl. Jeśli chcesz się dowiedzieć na czym polega ten rewolucyjny model zarządzania firmą, to zapraszam do czytania.

Profil na facebooku: https://www.facebook.com/turkusowystartup/

Kilka średnich i dużych turkusowych firm (od 100 do 40 000 pracowników) z całego świata zostało opisanych w książce “Pracować Inaczej” Frederica Laloux.

Historie są niezwykłe, polecam przeczytać każdemu.

W ramach #rozdajo wśród plusujących w niedzielę o 16:00 wylosuję osobę, do której trafi ta książka. Jeśli będzie ponad 1000 plusów, to do książki dorzucam Arduino Leonardo (żeby było bardziej technologicznie :).

#rozdajo #turkusowafirma #turkusowystartup #blog #ksiazka #ksiazki #startup #przedsiebiorczosc #biznes #firma #arduino
Jajo_ovo - Cześć!

Jak zobaczyłem w swoim profilu na wykopie, że jestem tu już pona...

źródło: comment_FMpB3crxpP334lXlxm36ZELOJmyTpB53.jpg

Pobierz
  • 15
@Jajo_ovo: Zacząłem czytać, doszedłem do tego:
" Philip Zimbardo w książce „Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?” twierdzi, że o zachowaniu człowieka decydują w większym stopniu czynniki zewnętrzne niż jego charakter. Dobitnie pokazuje to eksperyment więzienny przeprowadzony w Stanfordzie."
Eksperyment obalony wielokrotnie, potwierdzony że był bezużyteczny i nie mówi o niczym. I ktoś na tym opiera COKOLWIEK? Super. Czyli szkoda mi czasu to czytać, tak samo jakt ą bezużyteczną książkę
@Loloman: Podobnie jak pewni naukowcy stają się prawie ikonami popkultury, tak inni chętnie wykorzystują ich popularność to próby udowodnienia, że ślepe podążanie za ich wnioskami jest objawem kompletnej głupoty.

Głównymi zarzutami wobec tego eksperymentu było to, że jego wyniki nie zostały opublikowane w czasopiśmie typu peer-review, dobrana grupa osób była mała i niereprezentatywna , a na wyniki miał duży wpływ autorytet prowadzącego.

Przyznaję rację, że gdybyśmy mieli się trzymać wszystkich zasad
@Jajo_ovo: Z tego co pamiętam te zarzuty to drobnostka. Było ich znacznie więcej i całkowicie wypaczały ten eksperyment i jego wartość. Tylko niezbyt mam jak poszukać tego aktualnie, a było sporo prac pokazujących absurd. To trochę jak z badaniem wielu narkotyków - narkotyki powodują coś tam. A rzadko kto sprawdza najpierw badanych czy przypadkiem oni najpierw nie byli jacyś tam, a potem zaczeli brac narkotyki. Jak z księżmi - to nie
@Jajo_ovo:
Plan tak rewolucyjny, że zamiast zajmować się własną firmą zajmujesz się promocją rewolucyjnego planu zarządzania firmą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wygląda legitymacyjnie.