Wpis z mikrobloga

@MusicURlooking4: Lepiej byłoby zakupić, to co zaleci lek. rodzinny opierający się na wynikach badań krwi. Często pomocne w leczeniu tego typu ran jest białko. Ale nie w postaci zakłamanych suplementów, tylko kupowane w aptece na zlecenie lekarza. Lekarz może zalecić gdy stwierdzi hipoproteinemię. H. jest często przyczyną niegojenia się ran. Starsze osoby b.często potrzebują wit. D.
Średnim pomysłem jest dilować kobiecie lekarstwa, bo nie wiecie czy na przykład nie zacznie łykać
Pobierz
źródło: comment_7331dZA34pGZbWFxOEtchGxTASwhFFtk.jpg
@toolpl: Ja w razie czego jestem z Krakowa, też mogę podjechać, ale dziś niestety nie zdążę już nic kupić/zebrać. W związku z tym, że odzew jest spory i pani Ludwika pewnie będzie mieć zapas na 2-3 tygodnie, postaram się pamiętać, żeby wpaść właśnie pod koniec lipca z kolejną partią rzeczy.
I tu przy okazji zwracam się do kilku osób, które chcą pomóc a są daleko (a w każdym razie tak zrozumiałem):
@MusicURlooking4: magnez i potas są przepisywane w chorobach ukł. krążenia, jeśli np. inne lekarstwa powodują "wypłukiwanie" tychże z org. Ale też trzeba pamiętać, że to chodzi o prawdziwe tabletki a nie komercyjne nic nie warte suplementy typu pluszujące oranżadki. Jeśli ktoś sprawdzi, że kobieta ma zalecone przez lekarza i Twoje będą pokrywały się z dawkami, to możesz przekazać. Tylko ważne jest żeby nie przegiąć. Nadmierne stężenie pierwiastków też jest szkodliwe i
@toolpl: Moja babcia jak jeszcze zyla miała takie rany z podwodu żylaków, na opatrunki strasznie dużo kasy szlo, smarowała takim żółtym preparatem, miała głębokie rany az do kosci... Nieleczenie takich rzeczy może skończyć sie tragicznie... Byłam z babcia na mieście, kiedy jakas żyłka jej w ranie pekla i omal sie nie wykrwawila, pogotowie bylo chyba po pol godzinie dopiero. W szpitalu na IP sie za głowę zlapali, ze babcia az tak
@toolpl fajnie by było zrzucić się na pudło opatrunkowe, które można za połowę ceny zakupić w hurtowni ! Kiedyś tak pomoglem rodzinie znajomego, który też sporo opatrunkowe zuzywal na rany :(
@MusicURlooking4: wszystko na co nie zareaguje alergiczne będzie odciążeniem jej budżetu. Nie wiemy co tej pani dolega poza tym co napisała. Generalnie u osób w podeszłym wieku z tego typu schorzeniami, często pojawiają się inne problemy ze skórą, gdzie zalecane jest stosowanie sudocremu i kremów/szmponów z serii mediderm. Medidermy są drogie ale polecane przez dermatologów i lekarzy. Z neutralnych i skutecznych środków higienicznych to zwykłe szare mydło, albo np. Biały Jeleń
@InsaneMaiden: słuchajcie, jeśli zbierze się jakaś konkretna kwota, cze deklaracja zakupu sporej ilości środków medycznych, to najsensowniejsze będzie opłacenie godzinnej wizyty pielęgniarki - najlepiej takiej która pracuje ze starszymi ludźmi, np. w domu opieki/dps i oparcie się na jej radach. Tam powinien ktoś doświadczony najpierw ocenić co to za rana, w jakiej jest fazie i co na dany moment jest potrzebne. Może być tak, że niektóre środki będą pomocne przez pierwszy