Wpis z mikrobloga

#bitcoin
Szybkie pytanie: warto kupic czy juz za pozno? Tak sie zlozylo, ze wpadlo mi 7500 zl nagle i nie potrzebuje ich na nic, chce zainwestowac. Zawsze inwestowalem w gielde, ale coraz czesciej czytam, ze bitcoin ciagnie w gore. Z drugiej strony czytam, ze ta banka niedlugo peknie. Prosze bez durnot, pytam sie powaznie.
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@Rihter: moge kupic mniej niz 1 unit? Patrzylem na market.com i widze tylko opcje kupna 1 unitu. Nie ma nigdzie marketu gdzie moge kupic bitcoin za okresnona sume i dostane np: 0,7 bitcoina?
  • Odpowiedz
@ImCandy: Obecna niepewna sytuacja Bitcoina (możliwy podział łańcucha) nie nastraja pozytywnie. Wszystko wyjaśni się 1 sierpnia. Ja obstawiam że kilka dni przed 1 sierpnia ludzie będą przechodzić na fiaty i cena może mocno spaść. Może wtedy będzie dobry moment na wejście? Nikt ci nie powie "zrób tak i tak". Poczytaj, zapoznaj się z tematem.

Może kup litecoiny ;-)

Co do bańki do z każdym dniem to wygląda coraz mniej na bańkę.
  • Odpowiedz
  • 1
@safehouse: przeciez to bez sensu, bo trace zainwestowane pieniadze przy spadkach, a do tego pcham wiecej i wiecej?
@Astroc: z tego co piszesz to faktycznie musze dobrze pocztytac na temat bitcoina zanim cokolwiek kupie. Troche to dla mnie czarna magia, cale te kopanie i obrot tej kryptowaluty
  • Odpowiedz
@safehouse: przeciez to bez sensu, bo trace zainwestowane pieniadze przy spadkach, a do tego pcham wiecej i wiecej?


@ImCandy: jeżeli spadnie i potem pójdzie w gorę do np 5000$, to zarobisz więcej niż byś kupił wszystko po 2600$.
To jest opcja bardziej ostrożna.

Jeżeli myślisz że Bitcoin już tylko będzie szedł w górę ogólnie, to lepiej od razu wszystko już teraz zainwestuj.
  • Odpowiedz
  • 0
@safehouse: to w sumie ma sens jednak. Mimo to wolalbym raczej kupic i zapomniec, a w szczycie #!$%@? na szybko z zyskiem wiekszosc, a mala porcje zostawic i niech lezy. Mam w glowie inwestycje na rok lub dwa nawet dluzej jak trzeba, bo jak mowilem to sa pieniadze, o ktorych moge zapomniec.
  • Odpowiedz
@ImCandy kupowanie coraz więcej jednostek za coraz niższa cenę to popularna taktyka giełdowa -> dollar averaging, ma zastosowanie gdy wierzysz we wzrosty w dłuższym terminie. Czego nie rób to nie kupuj na górce żeby sprzedać w dołku. elo z fartem ;)

Kupno bitcoina to dopiero 1/3 sukcesu trzeba go jeszcze zapeklowac i przechować na komputerze (nie trzymaj na giełdzie) i ostatecznie sprzedać (albo nie!)
  • Odpowiedz