Wpis z mikrobloga

#!$%@?ąc od kwestii tego, co Trump może zrobić dla Polski. Wiecie co jest najlepsze? Że taki Trump mówił o Polakach i Polsce lepiej niż niejeden polski polityk czy nawet sami Polacy o swoim kraju xD
#trump #polska #polityka
  • 25
  • Odpowiedz
@AAA90: To chyba ty masz jakiś kompleks skoro porównujesz przywitanie prezydenta drugiego kontynentu z witaniem papieża. Nie, nie sądzę bym miała na tym punkcie jakieś kompleksy, a jedynie obserwuję to, jak Polska jest traktowana. Oczywiście, że to, co Trump od nas chce to zupełnie inny temat i pochlebne teksty mogą uśpić czujność. Zresztą nie uważam, że jakoś przesadnie nam słodził, tylko powiedział jak było. A czy on tak naprawdę nas
  • Odpowiedz
@aethos:

To chyba ty masz jakiś kompleks skoro porównujesz przywitanie prezydenta drugiego kontynentu z witaniem papieża.


Chyba inaczej rozumiemy słowo kompleks. Dla mnie ta wizyta nie była żadnym wiekopomnym wydarzeniem, ot kolejne spotkanie dyplomatyczne z jednym z naszych zagranicznych partnerów. Natomiast wielka radość, że bogaty wujek z Ameryki mówił 40 minut o naszej historii i powiedział parę miłych snów świadczy o niskim poczuciu własnej wartości. To może miłe, ale nie stanowi o wadze
  • Odpowiedz
@AAA90: W takim razie nie musisz mi sugerować kompleksów, bo ja tego nie traktuję jako wiekopomne wydarzenie. No chyba, że to będzie jakiś zalążek lepszej przyszłości dla Polski, ale na to musimy poczekać jeszcze - dlatego co do reszty nastawiam się sceptycznie i poczekam na rozwój wydarzeń. Stąd moje "abstrahowanie" od polityki na początku tego posta, bo wiedziałam, że zaraz ktoś się przyczepi. Pompa była, no ale cóż - jakoś
  • Odpowiedz
Wiecie co jest najlepsze? Że taki Trump mówił o Polakach i Polsce lepiej niż niejeden polski polityk czy nawet sami Polacy o swoim kraju xD

@aethos: on tu nie mieszka i nie musi stykać się z problemami, z którymi boryka się większość Polaków, gdy tylko odłoży podręcznik do historii Polski. A rola polityków jest nieco inna, niż ciągłe zachwyty nad przeszłością.
Zresztą, co innego Trump miałby publicznie powiedzieć? W końcu
  • Odpowiedz