Wpis z mikrobloga

Sezon 2024/25 był dla Wisły Kraków bardzo udany, Wisła znów zajęła 2 miejsce w Ekstraklasie (38 punktów, 10 punktów za Legią Warszawa), zdobyła Puchar Polski (pierwszy raz od sezonu 2002/03), wygrywając 2-0 z Zagłębiem Lubin w finale, wcześniej musiała pokonać m.in. obrońcę tytułu Pucharu Polski, Piasta Gliwice w półfinale (3-1 w dwumeczu), Legię w 3 rundzie (3-1), czy Jagiellonię w 2 rundzie (2-0).

Polskim drużynom w Lidze Europy (Legia i Lechia) poszło całkiem nieźle, dokładniej tak:

Legia:
5-5 z Ajaxem (W), pobili w tym meczu rekord bramek w LE
1-2 z Toulouse FC (D)
2-1 z Rosenborgiem (D)
1-1 z Rosenborgiem (W)
3-1 z Ajaxem (D)
0-2 z Tolouse FC (W)

Niestety, Legia nie wyszła z grupy mimo że zdobyła 8 punktów to zajęła 3 miejsce.

Lechia:
1-1 z Red Bull Salzburg (W)
1-0 z FC Kopnhaga (D)
0-3 z Red Bull Lipsk (W)
0-2 z Red Bull Lipsk (D)
0-2 z Red Bull Salzburg (D)
0-3 z FC Kopenhaga (W)

Lechia również nie wyszła z grupy LE.

Mimo tego, że żadna polska drużyna nie wyszła z grupy LE, a Wisła Kraków i Piast Gliwice nawet nie awansowały do fazy grupowej, to Polska zdobyła najwięcej w ciągu ostatnich 5 sezonów, bo 6,875, punktów do rankingu UEFA.

Reprezentacja Polski wygrała swoją grupę Ligi Narodów.

Sezon 2025/26 moja Wisła zaczynała Superpucharem Polski, który wygrałem 2-0 z Legią Warszawa. Następne były eliminacje LE w, których oprócz mnie udział brały jeszcze Jagiellonia Białystok i Lech Poznań, w LM oczywiście Legia Warszawa.

Wyniki kwalifikacji do LM i LE:

Legia:
3-1 (D) i 1-0 (W) z CSKA Sofia w 2 fazie kwalifikacyjnej LM
2-1 (W) i 0-0 (D) z Hapoelem Beer Szewa w 3 fazie kwalifikacyjnej LM
2-2 (D) i 1-1 (W) z Dinamo Zagrzeb w barażu LM
Legia zagra więc w LE w grupie z: KAA Gent, Dynamem Kijów i AZ Alkmaar

Wisła Kraków:
2-1 (W) i 3-0 (D) z Lewskim Sofia w 2 fazie kwalifikacyjnej LE
0-0 (D) i 3-2 (W) z Basaksehirem w 3 fazie kwalifikacyjnej LE
1-4 (W) i 2-5 (D) z Southampton w barażu LE (PL jest tu zbyt przekoksowana, wartość pierwszej jedenastki
Southampton to na oko ok. 120 milionów złotych)

Jagiellonia Białystok:
3-0 (D) i 1-0 (W) z Linfield w 1 fazie kwalifikacyjnej LE
3-0 (D) i 0-0 (W) ze Stjarnanem w 2 fazie kwalifikacyjnej LE
2-0 (W) i 1-0 (D) z Espanyolem w 3 fazie kwalifikacyjnej LE
0-1 (D) i 0-2 (W) z Schalke w barażu LE

Lech Poznań:
3-0 (D) i 4-0 (W) z Saint Julią w 1 fazie kwalifikacyjnej LE
4-0 (D) i 2-0 (W) z Cukarickami w 2 fazie kwalifikacyjnej LE
0-2 (W) i 0-0 (D) z FC Kopenhaga w 3 fazie kwalifikacyjnej LE

W pucharach zagra więc tylko Legia w tym sezonie, ale znów jest to dobry sezon dla polskich drużyn, zdobyte póki co minimum 4.500 punktów do rankingu UEFA zastąpi 3.200 z sezonu 2020/21.

W Ekstraklasie po 6 kolejkach zajmuję 4 miejsce (ze stratą 4 punktów do lidera, którym jest Lech Poznań), po dogrywce odpadłem w 2 rundzie PP z Górnikiem Zabrze (xD a chciałem bronić tytułu), z osobistych sukcesów to zostałem Trenerem Sezonu 2023/24 oraz Polskim Trenerem Roku 2024.

Z pobocznych ciekawostek:
W Wiśle Kraków gra 2 obywateli San Marino, dobrze znany @roniek Elia Benedettini (15 czystych kont w zeszłym sezonie! 14 straconych goli w 24 meczach! Kontuzja wykluczyła go z pojedynku z Southampton), oraz obiecujący 19 letni Luca Broccoli, ściągnięty z 100 tysięcy złotych z Verony. To jest dla San Marino złote pokolenie bo oprócz tej 2 mają jeszcze 23 letniego Maurizio Ratiniego, środkowego obrońcę, który był bohaterem wartego 60 milionów złotych transferu z Napoli do Interu.

Do Wisły udało mi się ściągnąć Thomasa Mullera.

Bayern od 3 sezonów nie wygrał Bundesligi, raz zrobiło to BVB, 2 razy Bayer Leverkusen.

Najwięcej wart zawodnik świata, Kylian Mbappe (361 milionów złotych), wciąż gra w AS Monaco.

Gryf Wejherowo w sezonie 2023/24 spadł do 2 ligi, i nie zanosi się żeby miał się w niej utrzymać :(

Jeżeli macie jakieś pytania, np. o to jak potoczyły się kariery poszczególnych zawodnikó, jak i gdzie gra jakiś klub, etc. to zadawajcie śmiało.

Wołam: @krojcol i @Sanczo231
#footballmanager #fm17 #karierabartoniego
Bartoni - Sezon 2024/25 był dla Wisły Kraków bardzo udany, Wisła znów zajęła 2 miejsc...

źródło: comment_c0jUxKT5NeiM4b7J5wWIZdeFZOVjgDYP.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
PL jest tu zbyt przekoksowana, wartość pierwszej jedenastki

Southampton to na oko ok. 120 milionów złotych)


@Bartoni: chodzi mi oczywiście o wartość pojedynczego zawodnika pierwszej 11.
  • Odpowiedz
@Bartoni: gratki za puchar polski, nie wiem czy to w #fm16 coś jest dziwnego ale nie jestem w stanie 3 sezony wygrać pucharu polski legią xD odpadam w półfinale albo przegrywam w finale, często w karnych
  • Odpowiedz
@marcelus: Tak, ale nie prowadzę Wisły cały ten czas :), najpierw grałem Gryfem Wejherowo przez 6 sezonów, potem przejąłem Wisłę w kryzysie, którą utrzymałem w Ekstraklasie, a potem zajmowałem miejsca 4, 2, 2 i PP, a teraz znów się biję o zwycięstwo w Ekstraklasie.
Ciężko jest przełamać monopol Legii, gdyż na w miarę równym poziomie (sportowym) rywalizuję z nią dopiero od 2 sezonów, na finansowym jeszcze długo nie będę, chyba że
  • Odpowiedz
@Bartoni: legia to parodia w tej grze, jak się nią gra to ma się te 7-10x większą wartość zespołu niż reszta klubików z ekstraklapy, gdyby nie ten poryty system podziału tabeli i punktów to pewnie z 6-7 kolejek przed końcem miałbym mistrza
  • Odpowiedz